Джеффрі Флетчер


Geoffrey Fletcher
Дата народження:
04 жовтня 1970

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Сценарист, Режисер, Продюсер.

Повне ім'я: Джеффрі Шон Флетчер.

Місце народження: Новий Лондон, Коннектикут, США.

Ще в ранньому дитинстві захопився процесом зйомки кіно. Маленьким вже тримав фотокамеру і знімав свої іграшкові фігурки. Був одним з трьох дітей. Після школи закінчивши Гарвард (факультет психології), вирішується все таки вивчати кіно і надходить у Tisch School of the Arts in New York City, де отримує звання професора. Навчався будучи під керівництвом режисерів Мартіна Скорсезе і Спайка Лі.

Перш ніж прийти до слави, перепробував безліч професій в кіно. Будучи освіченою і розумною людиною, був запрошений для адаптації роману "Сапфір", який перетворився на сценарій фільму "Скарб" (2009). За свою роботу кінематографіст отримав у результаті статуетку Оскар в категорії Кращий адаптований сценарій. Так він став першим афроамериканцем, який отримав цю нагорода за сценарій. Правда щоб заслужити можливість попрацювати над сценарієм, він пройшов досить серйозний кастинг. Запросили ж його спробувати себе після успіху в роботі над "Магічними маркерами". Це була короткометражка, перша робота, яку Флетчер поставив за своїм же сценарієм. У результаті робота заробила безліч нагород, в тому числі одну з престижних від кінофестивалю незалежного кіно Санденс.

Крім роботи в кіно як сценариста і режисера, він у 2012 році випустив свій перший повнометражний фільм "Виолет і Дейзі", він також викладає. Його лекції на тему робота над сценарієм і роботою з фотокамерою. Крім того, він непогано монтує.
Ім’я:
25 червня 2021
Ваш коментар