Мілош Форман

Увійти через
Реєстрація
 

Мілош Форман
 
Мілош Форман (Milos Forman)
Дата народження: 18 лютого 1932 1932-02-18
Біографія
 

 Чеський і американський кінорежисер і сценарист.

Народився в місті Часлав в Чехословаччині. Під час Другої світової війни батько Формана був заарештований нацистами за поширення забороненої літератури і убитий в концентраційному таборі в Бухенвальді. Мати загинула в Освенцимі. У своїй автобіографічній книзі «Розворот» (Turnaround) Форман пише, що після війни він виявив, що його біологічним батьком був єврейський архітектор Отто Кон (1887-1965), в 1940-х роках осів в США.

Форман вчився в Подебрадах у інтернаті в Подєбрадський замку разом з майбутнім першим президентом Чехії Вацлавом Гавелом і братами Машіновимі. Здобув світову популярність після фільму «Чорний Петро» (1963), який отримав головний приз кінофестивалю в Локарно. Їдкий сатиричний фільм «Бал пожежників» ( «Горить, моя панянка», 1967) багато в чому передбачив умонастрої Празької весни. Через вторгнення радянських військ до Чехословаччини в 1968 він емігрував до США. Був одружений на чеській актрисі Яні Брейховой. Дядько Мілоша Формана (рідний брат його біологічного батька) - архітектор Карл Кін (1894-1979). Єдинокровний брат - американський математик Джозеф Кон (Joseph J. Kohn, рід. 1932).

Перші фільми американського періоду - «Відрив» (1971; Гран-прі Канського кінофестивалю) та «Волосся» (1979). Фільм «Пролітаючи над гніздом зозулі» (1975), притча про конфлікт особистості і репресивного суспільства, зібрав всі 5 головних премій Американської академії кіномистецтва «Оскар»: за кращу картину, режисуру, кращий сценарій, і гру двох акторів. Фільм, який багато критиків вважають шедевром американського кіно, знятий за однойменною книгою Кена Кізі (англ: One Flew Over the Cuckoo's Nest; варіанти російської назви: «Пролітаючи над гніздом зозулі», «Політ над гніздом зозулі», «Над гніздом зозулі") , який залишився незадоволений екранізацією. З успіхом фільму утвердилася кар'єра Мілоша Формана як американського кінорежисера, і прийшла його світова слава. Мілош Форман поставив також: «Амадей» (Amadeus) (1984), 8 «Оскарів» (костюмний фільм про життя Моцарта, знятий в основному в Чехословаччині); «Вальмон» (екранізація «Небезпечних зв'язків» Шодерло де Лакло, 1989) та ін. У 1996 році здійснив постановку політичного фільму «Народ проти Ларрі Флінта» (The People vs. Larry Flint) (Золотий ведмідь Берлінського кінофестивалю в 1997). У 2000 році спробував себе в якості актора ( «Зберігаючи віру»).

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
9.0 / 10 Голосів: 1
Коментарі
 
Ім’я
19 травня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговоренняfk tw