Емілія Фокс


Emilia Fox
Дата народження:
31 липня 1974

Рейтинг персони

9.8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 4

Біографія

Британська актриса Емілія Лідія Роуз Фокс запам'яталася багатьом глядачам за серіалом «Німий свідок», де з'явилася в образі талановитого патологоанатома Ніккі Александер. Емілія народилася в акторській сім'ї 31 липня 1974 в Лондоні. Мати (Джонанна Девід) актриса і продюсер, відома за фільмами «Ребекка», «Ти зустрінеш таємничого незнайомця». А батька (Едварда Фокса) можна згадати за ролями у кінокартинах «Ганді», «День шакала» і «Ніколи не говори ніколи». Дядя (Джеймс Фокс) і брат (Фредді Фокс) також займаються акторською кар'єрою. Емілія навчалася в Брайтанскій школі. Після закінчення навчання в школі вирушила на подальше навчання до університету в Оксфорді. Тут вона здобула не тільки ази професії, але і хороші знайомства.

Першою роллю стала Джорджіана Дарсі в серіалі «Гордість і упередження» (1995), знятому за відомим англійським романом Джейн Остін. У серіалі також грала її мати Джоанна Девід. Через 2 роки виконує роль Місіс Вінтер в телевізійному фільмі «Ребекка». Цікавим фактом є те, що мати актриси також знімалася в більш ранній версії того ж фільму в 1978 році. Після цього кілька років Емілія була зайнята на телебаченні в ролях серіалів і телевізійних картин («Яскраве волосся», «Кругла вежа», «Вердикт» та інші). Паралельно з роботою в кіно Фокс грає в театральних постановках і приймає участь на театральних фестивалях Британії.

На початку нового століття Емілія знялася в 11 епізодах серіалу «Детектив і привид» і в серіалі «Діти інших людей». Але визнання і впізнаваність актрисі принесла роль Клари Копперфільд у драматичній стрічці Саймона Кертіса «Девід Копперфілд», в якому також знімався майбутній знаменитий «кіношний чарівник» зовсім юний Деніел Редкліф. У 2003-му Фокс брала участь у зйомках британської мелодрами «Країна любові», де напарником по знімальному майданчику був Едвард Фокс, який зіграв батька героїні своєї реальної доньки. А через рік Емілія знімалася в серіалі «Життя і смерть Пітера Селлерса». Але практично всі сцени за участю актриси були вирізані з серіалу і не демонструвалися на телеекранах. Шанувальники Фокс можуть побачити їх на DVD, де залишився первісний варіант телесеріалу.

Наприкінці 2000-х актриса була задіяна в картинах різних жанрів: її можна побачити в серіалі в жанрі фентезі «Мерлін», у фантастичному трилері «Тисяча поцілунків» і «Доріан Грей», психологічному трилері «На межі сумніву», кримінальному серіалі «Фалькон ». У 2013 році на екрани вийшов комедійний серіал «Не ті хлопці», в якому Емілія виконала роль Скарлетт. Паралельно з участю в інших фільмах Фокс грала в серіалі «Німий свідок». Її героїня - Ніккі особливо полюбилася глядачам і зробила володарку ролі популярною серед широкого кола глядачів. Її можна побачити в 96-ти епізодах серіалу. Ще один фільм, який зробив актрису відомою і пізнаваною - військова драма «Піаніст» (2002) режисера Романа Поланскі. Виконавши головну роль Дороти разом з колегою по зйомках Едріаном Броуді (Владек) не залишили байдужими ні глядачів ні професійних критиків. Фільм отримав Золоту пальмову гілку на Каннському кінофестивалі і став переможцем відразу в трьох номінаціях премії Оскар.

Емілія Фокс зараз живе і працює Ноттінг-Хілл у Лондоні. Крім кіно, займається співом і грою на віолончелі та фортепіано. Актриса володіє англійською та французькою мовами. А крім того, захоплюється боротьбою, а саме кікбоксингом. На початку 2000-х вона відмовилася від всіх шкідливих звичок - не вживає алкогольні напої і не балується тютюнопалінням.
Ім’я:
22 червня 2021
Ваш коментар