Жанна Фріске


Жанна Фриске
Дата народження:
08 липня 1974

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Жанна Володимирівна Фріске (Копилова до 1996 року) - російська естрадна виконавиця, актриса і телеведуча. З 1996 року 8 років провела у складі музичного гурту «Блестящие».

Фріске народилася в російській столиці 8 липня 1974 року в сім'ї військового і бізнесмена Володимира Борисовача Копилова і Ольги Володимирівни Копилової. Батько є власником готелю в Об'єднаних Арабських Еміратах. Жанна носить прізвище бабусі - Пауліни Вільгельмівни Фріске, яка жила в Одеській області. Рідна сестра Жанни Наталія також брала участь у колективі «Блестящие», і так само як і сестра взяла прізвище Фріске.

У 1991 році Жанна стала випускницею середньої школи №406 в Московському районі Перово. За час навчання відвідувала гуртки художньої самодіяльності, а паралельно розвивала танцювальний талант в школі бальних танців, балетних класах, займалася акробатикою і художньою гімнастикою.

Після школи продовжила навчання в Московському Гуманітарному Університеті за фахом журналіст, але диплом так і не отримала. Деякий час заробляла на життя, працюючи менеджером в компанії продажу офісних меблів.

З 1996 року Фріске почала свою творчу кар'єру в групі «Блестящие». Разом з колективом записала 8 студійних альбомів. У 2003 році покидає проект і починає сольну кар'єру. У жовтні 2004 року відбулася офіційна презентація першого сольного диска виконавиці «Жанна». На багато композицій дебютного альбому були зняті відеокліпи, які демонструвалися на російських і українських телеканалах. Продюсерами Фріске виступили Сергій Харута та Андрій Грозний. До сьогоднішнього дня співачка випустила 19 альбомів.

Фріске часто запрошували взяти участь в різних телевізійних програмах і реаліті-шоу. Вона була учасницею програм «Вечірній Ургант», «Олів'є-шоу», «Новорічні свати», «Прожекторперисхилтон», «Велика різниця» та багатьох інших. У 2003 році вона стала фіналісткою шоу «Останній герой-4», а через два роки знову взяла участь у 5 сезоні того ж шоу. Також її можна було побачити на телеканалах в проектах «Цирк», «Цирк із зірками», «Льодовиковий період-2», «Імперія» та «Серце Африки». Співачка рік (з 2011 по 2012) вела програму на каналі МTV «Канікули в Мексиці». Після двох перших сезонів Фріске покинула проект і передала кермо влади в руки Олени Водонаєвої (відомої як ведуча телешоу «Дом-2»).

Жанна Фріске часто з'являється на обкладинках популярних журналів «Максим», «Ель», ОК! »,«Top Beauty » та інших. Крім того, Жанна є рекламним обличчям брендів «Rexona», молочної продукції «Aktivia» і «Orient Watch».

Прем'єра Фріске в кіно відбулася в 2004 році, з виходом знаменитої екранізації роману російського фантаста Сергія Лук'яненка «Нічний дозор» режисером якої виступив Тимур Бекмамбетов. Деякі любовні сцени за участю її героїні - відьмою Алісою Донниковою, вирізали автори фільму. Актриса також знялася в продовженні саги - «Денний дозор» (2005), а її обличчя стало окрасою на всіх афішах фільму. У тому ж 2005 році Жанна Фріске виконала роль своєї героїні відьми Аліси в пародійної версії фільму «Нічний базар». Крім цих фільмів, Фріске встигла засвітитися в 7 картинах. Її можна побачити в серіалі «Конвалія срібляста-2», комедії Олега Гусєва «Краса вимагає» (2008), комедійній стрічці «Про що говорять чоловіки» (2010) режисера Дмитра Дяченка, де Фріске зіграла саму себе. У 2010 році на екрани вийшов кінодетектив Клима Шипенко «Хто я?», Де Жанна постала в образі Ганни. А через два роки вона зіграла в комедії режисера Павла Худякова «Одноклассники.ru: наCLICKай удачу», де її партнерами по знімальному майданчику стали Петро Федоров, Федр Бондарчук, Тимур Родрігез, Олександр Ревва, Тіматі і американський репер Снуп Догг.

Ще одним творчим заняттям актриси є озвучування мультперсонажів і дубляж. Її голосом горять герої мультфільмів «Папуга Клаб», «Тачки-2» і «Ніко: Шлях до зірок».

У 2013 році в пресі з'явилася інформація про хворобу Жанни Фріске, лікарі німецьких і американських клінік діагностували у співачки неоперабельну пухлина головного мозку (гліобластому). Фріске проходить лікування з зими 2014 року в Нью-Йоркській клініці. Працівники Першого каналу проводили акції збору коштів на лікування Жанни. Завдяки їхній підтримці всі рахунки за лікування були оплачені, а залишки коштів були передані для медичних центрів допомоги онкохворим дітям. Професори, що займаються лікуванням співачки, дають позитивні прогнози на одужання.

Про особисте життя Фріске відомо, що вона перебуває в цивільному шлюбі з теле і радіоведучим Дмитром Шепелєвим. В квітня 2013 року Фріске стала матір'ю чудового хлопчика - Платона Шепелєва.
Ім’я:
19 червня 2021
Ваш коментар