Георгій Гітіс


Георгий Гитис
Дата народження:
02 березня 1977

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Георгій Кельмановича Гітіс відомий у світі кінематографа як режисер анімаційного кіно. Народився в Москві 2 березня 1977. Навчався у ВДІКу на факультеті анімації та комп'ютерної графіки (закінчив у 2001 році). Перший короткометражний мультфільм «СемьсОрочек» створив у 1999 році в співавторстві з Оленою Скворцової. Коротенька історія (всього на 2 хвилини) розповідала про те, як можна влаштувати свято з нічого. Завдяки цій роботі Георгій у 2000 році зайняв ІІІ місце на Міжнародному фестивалі Аніграф Телекіно. У 2002 році приступає до наступної анімаційній стрічці «Дятлоws». Анімаційний 3Д серіал вийшов на телеекрани в 2003 році. Серіал в деякому роді є калькою зі знаменитих американських «Сімпсонів», але при цьому на екрані глядачі спостерігають історії з життя російської сімейки. Серіал створювався з 2002 по 2004 рік, за час яких глядачі побачили 30 серій. Всі вони зроблені за допомогою комп'ютерної графіки. У сім'ї Дятлових шестеро домочадців - тато, мама, дідусь і троє дітей. Кожен з них наділений своїм особливим характером, має свої дивацтва, загалом, все як у житті. Мама - героїчна жінка, яка тримає в узді усю родину, на відміну від батька, який любить поваляти дурня. У дідусі живе дух бунтарства, часто в його лексиконі можна почути слова молодіжного сленгу. А діти - такі діти. Хитрі Микита, Світлана і Петя - маленькі непосиди ніколи не упустять випадок встряти в якусь історію, яка потім перетворюється на неймовірну пригоду. Серіал дуже полюбився не тільки російським глядачам, а й суворим професійним критикам. На фестивалі цифрових технологій та комп'ютерного мистецтва PIXEL «Дятлоws» завоював приз глядацьких симпатій в 2003 році, і в тому ж році отримав звання кращого анімаційного фільму на Фестивалі телевізійних програм і телевізійних фільмів «Золотий бубон».

У 2008 році на екрани вийшло нове творіння режисера - казкова історія про любов дівчини-красуні і музиканта на Русі «Пригоди Оленки та Яреми». Озвучувати ролі в мультфільмі були запрошені відомі артисти: Інна Гомес, Антон Макарський, Олександр Ревва, Рената Литвинова. А наступного року (2009) Георгій випустив продовження цієї чудової історії «Нові пригоди Оленки та Яреми». Анімаційна стрічка була визнана кращою на Кінотаврику в 2010 році.

У 2008 році Гітіс брав участь у проекті «Колискові світу», це альманах, що складається з коротеньких (в середньому 3 хвилини) анімаційних фільмів, заснованих на колискових піснях різних країн світу. У кожному міні-мультфільмі народна колискова супроводжується колоритним, властивим цьому народу, зображальним рядом, часто нарочито створеним у примітивній манері. Георгій виступив як автор сценарію в цьому проекті.

Восени 2013-го на екрани вийшов новий мультфільм Гітіса «Як спіймати перо Жар-Птиці». Справа знову відбувається на Русі, син царя Берендея Іван вирушає на пошуки жаданого пера Жар-Птиці. Протягом усіх 85 хвилин глядачів чекають надзвичайні пригоди і дивовижний казковий світ, створений Георгієм. Режисер застосував свої навички продюсерської справи (а він вже мав такий досвід в 2013 році у фантастичній анімаційній стрічці Георгія Данелії і Тетяни Ільїної «Ку! Кін-дза-дза»), і заодно виступив і як виконавчий продюсер цього мультиплікаційного фільму.
Ім’я:
17 червня 2021
Ваш коментар