Міхаель Ґлавоґґер


Michael Glawogger
Дата народження:
03 грудня 1959
Дата смерті:
23 квітня 2017

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Австрійський кінорежисер-документаліст, роботи якого більше 20 разів відзначені престижними міжнародними нагородами.

Міхаель Главоггер народився в 1959 році в Граці, Австрія. Навчання почав у Інституті мистецтв Сан-Франциско (з 1981 по 1982 рік), продовжив у Віденській кіноакадемії (з 1983 по 1989 рік). Спеціалізувався на документальному кіно. У 1995 році зняв картину «Мурашина вулиця» (нім. Die Ameisenstraße), яка отримала національну нагороду Viennale. Першою роботою, що отримала вже міжнародну популярність, став фільм «Мегаполіси» (англ. Megacities, 1998 рік) про життя чотирьох міст - Мумбаї, Нью-Йорка, Москви і Мехіко. Він переміг відразу на п'яти міжнародних фестивалях документального кіно, включаючи Viennale і Міжнародний кінофестиваль в Сан-Франциско. Стрічка «Смерть робітника» (англ. Workingman's Death, 2005 рік) принесла ще 6 нагород і 2 номінації на провідних кінофорумах світу, включаючи Grierson Award на Лондонському кінофестивалі і німецький Deutscher Filmpreis. У цьому фільмі робочі з України, з Індонезії, Нігерії, Пакистану для підтримки напівжебрацького існування своїх сімей повинні йти на щоденний ризик. У картині «Слава блудниці» (англ. Whores 'Glory, 2011), яка виграла призи IndieLisboa International Independent Film Festival і 2 національних кінонагороди Австрії, тема проституції розглядається не тільки з точки зору соціального осуду, але з самих різних, часом парадоксальних сторін.

Міхаель Главоггер знімав і ігрове кіно. «Трущёбние прогулянки» (англ. Slumming, 2006 рік) отримав приз на Ghent International Film Festival за кращий сценарій, а «Убий папочку на ніч» (в оригіналі - ньому. Das Vaterspiel, 2009 рік) і «Контакт» (англ. Contact High, 2009 рік) були непогано прийняті критикою. Окремо має бути відзначена замальовка режисера в альманасі «60 секунд самотності в нульовому році». Брав участь в суддівстві міжнародних професійних конкурсів: член журі Московського МКФ 2008 року, голова журі МКФ «Послання до людини» (Санкт-Петербург, 2012 рік). Однією з останніх робіт Міхаеля Главоггера стала повнометражна документальна стрічка в форматі 3D про Російській державній бібліотеці з серії «Собори культури» (в роботі над серією також брали участь режисери Роберт Редфорд, Майкл Медсен і Вім Вендерс, як керівник проекту). Фільм демонструвався на Берлінале 2014 року.

Міхаель Главоггер на початку 2014 року працював в Африці, збирав матеріал для нового проекту. Вже майже рік він подорожував з двома учасниками знімальної групи в мініфургон, спочатку по Східній Європі, а пізніше в Сьєрра-Леоне, Гамбії, Сенегалі. У Ліберії режисер відчув серйозне нездужання і був госпіталізований з початковим діагнозом черевний тиф. Через три дні діагноз був скоректований на малярію. За кінематографістом з Відня вилетів спеціальний авіарейс з висококваліфікованими медиками. Однак, у вівторок 22 квітня 2014 року в 23-40 по дорозі в аеропорт він помер. Різниця в часових поясах стала причиною оголошення деякими ЗМІ датою смерті Міхаеля Главоггера 23 квітня.
Ім’я:
28 липня 2021
Ваш коментар