Пол Ґрінґрасс


Paul Greengrass
Дата народження:
13 серпня 1955

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Пол Грінграсс - режисер, письменник і сценарист в Англії і США. У 2002 році за фільм «Криваве воскресіння» став володарем премії »Золотий ведмідь» на кінофестивалі в Берліні.

Народився в передмісті Лондона, місті Чіем в серпні 1955 року. Любов до кіномистецтва плекав з самого раннього віку. Ще будучи учнем школи, разом зі своїм однокласником знімав невеликі аматорські фільми жахів на 8-ми міліметрову камеру. Для своїх роликів юнаки використовували ляльок і старі речі в якості декорацій. Після закінчення школи навчався в Кебріджскому університеті, а після отримання диплома продовжив навчання в Школі телебачення Гранда. 10 років відшліфовував отримані знання, збираючи матеріал по гарячих точках для документального серіалу «World in Action» («Мир в дії»). Особливий інтерес відчував до конфлікту в Північній Ірландії.

Грінграсс дебютував в кінематографі в 1989 році, створивши антивоєнну картину «Воскреслі». Фільм зацікавив кінокритиків і був номінований на премію «Золотий ведмідь» на Берлінському кінофестивалі, а також отримав нагороду Отто Дібеліуса. Після успішного старту протягом декількох років Пол був зайнятий роботою на телебаченні, і в той же час знімав фільми на хвилюючі його політичні та соціальні теми, серед яких «Договір» (1997), «Один, який врятувався» (1996). Одним з фільмів цього періоду творчості Грінграсса стала драма «Відкритий вогонь», яка побачила світ в 1994 році. Сценарій був написаний самим Полом, в основу якого він включив реальну трагічну історію про поліцейського, який з необережності вбив безневинну людину. У 1999 році Грінграсс продовжує працювати над хвилюючими його темами, ставить телевізійну драму за власним сценарієм «Вбивство Стівена Лоуренса» і отримує за нього нагороду Британської академії кіно і телебачення.

У 1998 році Грінграсс повертається до роботи в кіно і знімає мелодраму «Теорія польоту» з Кеннетом Брана і Хеленою Бонем Картер в головних ролях. Але справжній успіх приносить режисерові його нове дітище - драма «Криваве воскресіння». Пол сам виступив автором сценарію своєї режисерської роботи, і знову торкнувся хвилюючої його соціально-політичної тематики. В основі сценарію - реальні події, що відбулися в Північній Ірландії 30 січня 1972 року, коли під час мирної демонстрації англійські десантники відкрили вогонь по учасниках демонстрації. Фільм не залишив байдужими ні пересічних глядачів, ні професійних критиків. «Криваве воскресіння» отримало 19 нагород на міжнародних кінофестивалях, в числі яких берлінський «Золотий ведмідь», «Золотий Хічкок» на британському фестивалі Дінард, премія BAFTA, приз глядацьких симпатій на фестивалі Санденс і багато інших.

Завдяки «Кривавому воскресінню» Грінграсса помічають в Голлівуді і запрошують знімати другу серію трилогії «Перевага Борна», який виходить на екрани в 2004 році. Під час роботи над цим фільмом, режисер почувався як риба у воді, для втілення поставлених цілей у нього було все - гідний бюджет (75 мільйонів доларів), зацікавленість темою «брудної» політики і багатий досвід роботи у сфері документального кіно за плечима. Реалізовувати ідеї допомагали Метт Деймон і Карл Урбан, які виконали головні ролі. Філь мав хороші касові збори і успіх у глядацької аудиторії.

У 2006 році Грінграсс випускає ще один фільм, сюжет якого знайомить глядачів з авторською версією розгортання подій на борту лайнера, захопленого терористами. «Втрачений рейс» був створений за мінімальні кошти, але отримав колосальну популярність серед кіногурманів і номінацію на премію Оскар.

Після цього режисер береться за роботу над наступною частиною трилогії про агента ЦРУ і в 2007 році глядачі знайомляться з фільмом «Ультиматум Борна». Триллер стає ще більш гучною і очікуваною стрічкою, ніж її попередниця - друга частина. Грінграсс був запрошений для зйомок і четвертої частини фільму, але в якийсь момент він відмовився від цієї пропозиції. А слідом за ним покинув довгограючий проект і Метт Деймон, який виконав головні ролі в перших трьох серіях. Тим не менш, він з'явився в головній ролі наступного фільму Грінграсса - бойовику «Не брати живим» (2010). Події фільму розгортаються в зоні окупованого Іраку, автор демонструє контрасти людської особистості в гонитві за власними цілями.

Наступна робота режисера знайомить глядачів з історією Річарда Філліпса, капітана захопленого сомалійськими піратами судна біля берегів Африки. «Капітан Філліпс» був представлений на суд глядачів у вересні 2013 року. Головну роль виконав Том Хенкс.

Зараз Грінграсс працює над зйомками військової драми про події війни у В'єтнамі «Зниклі в сонячному світлі» і біографічної драми про останні дні життя Мартіна Лютера Кінга «Мемфіс».

Ім’я:
23 січня 2021
Ваш коментар