Кароліна Ґрушка


Karolina Gruszka
Дата народження:
13 липня 1980

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Польська актриса.

Кароліна Грушка з 9 років брала участь в телевізійній передачі «Дискотека пана Джека». Вперше з'явилася в кіно у фільмі «Шопен у палаці» (1989) Кшиштофа Зануссі, де зіграла дівчинку, перевертає ноти великому композитору. У віці 13 років зіграла першу велику роль в кіно, знявшись у серіалі режисера Ізабелли Цивінський «Божа підкладка». У 2003 році закінчила варшавську Театральну академію ім. А. Зельверовіча. У 2003-2008 роках працювала в Національному театрі у Варшаві, грала в п'єсах Шекспіра, Мольєра і Чехова, в інсценуванні «Бісів» Достоєвського.

У 18-річному віці знялася в російському фільмі «Російський бунт», знятому за «Капітанської дочці» А. С. Пушкіна. Режисер Олександр Прошкін шукав на роль Маші Миронової юну непрофесійну актрису, «без досвіду Радянського Союзу в очах», яка «випадала б з сучасного життя, несла друку" попси "». Відразу ж за «Російським бунтом» Кароліні була запропонована роль у військовій драмі Михайла Пташука «У серпні 44-го». Кароліна зіграла кохану дівчину німецького диверсанта Юлію. З тих пір Кароліна Грушка активно знімається в російському кіно, на думку оглядача газети «Известия», «втілюючи абсолютну жіночність на російському екрані» слідом за польськими актрисами Беатою Тишкевич, Барбарою Брильською, Евою Шикульська і Гражиною Шаполовська.

У 2005 році вийшов фільм «Коханці з Мароні» режисера Ізабелли Цивінський, в якому Кароліна зіграла головну роль, зазначену премією на Польському національному кінофестивалі в Гдині і номінацією на премію Польської кіноакадемії «Орли». У 2006 році актриса вперше знялася на Заході в фільмі режисера Девіда Лінча «Внутрішня імперія», де вона виконала роль втраченої дівчинки (Lost Girl). У 2010 році Кароліна Грушка була номінована на приз Чеської кіноакадемії «Чеський лев» за роль у фільмі режисера Томаса Мазіна «Три сезони в пеклі».

У 2010 році Кароліна Грушка була членом журі конкурсу «Перспективи» Московського міжнародного кінофестивалю. У 2014 році нагороджена призом ім. А. Абдулова за кращу жіночу роль на фестивалі «Дух вогню» в Ханти-Мансійську за роль у фільмі «Іван син Аміра» режисера Максима Панфілова. У 2016 році Кароліна Грушка зіграла роль Марії Склодовської-Кюрі в великому міжнародному проекті «Марія Кюрі» французького режисера Марі Ноель.Постери
Ім’я:
04 серпня 2021
Ваш коментар