Вілле Хаапасало


Ville Haapasalo
Дата народження:
28 лютого 1972

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Російський і фінський актор. 

Народився в Лахті, Фінляндія.

Вілле Хаапсало став відомий завдяки комедії Олександра Рогожкіна "Особливості національного полювання", де він зіграв фінського парубка на ім'я Раймо. Взагалі-то ця роль в сценарії була прописана для людини років 45. Але режисер через когось дізнався, що в театральному інституті вчиться парубок з Фінляндії. Рогожкін подзвонив Хаапсало, вони зустрілися. Молодий актор справив на режисера хороше враження, і Вілле був затверджений без всяких проб.

У той час Вілле Хаапсало вчився на четвертому курсі, і його майстер ніяк не хотів відпускати свого студента на зйомки, вважаючи, що той не повинен відволікатися від навчання. Допомогло втручання директора інституту. 

Фільм "Особливості національного полювання" вийшов на екрани в 1995 році, якраз в той час, коли Вілле Хаапсало закінчив своє навчання в інституті. Картина вийшла на рідкість вдалою. Фільм зібрав цілий букет різних призів на різних фестивалях: на Кінотаврі в Сочі, на МКФ в Карлових Варах, на фестивалі "Вікно до Європи" у Виборзі та ін. Миттєво сталі популярні і виконавці головних ролей. 

Як не дивно, популярність не скільки не порадувала молодого актора. В результаті він попросту поїхав назад у Фінляндію і став працювати водієм вантажівки. У тому ж 1995 році Вілле одружився. Його дружиною стала актриса фінського театру. 

Через рік він знявся  в комедії Олександра Рогожкіна "Операція "З Новим Роком"". Набагато більший успіх мала комедія Рогожкіна "Особливості національної рибалки", що вийшла в 1998 році. До цього часу Вілле Хаапсало знали вже багато російських глядачів. Що ж до Фінляндії, то там ситуація була абсолютно іншою. На своїй батьківщині він довгий час нічого не міг досягти. Проте поступово Хаапсало стали впізнавати і на батьківщині.  

Але найбільший успіх Вілле принесла російська "Зозуля". Фільм "Зозуля" мав оглушливий успіх. Вілле Хаапсало, зіграв "гарячого фінського парубка" Вейко, був відмічений на ХХIV Московському кінофестивалі призом "Срібний Георгій" за кращу чоловічу роль. І що вже зовсім рідкість - фільм був куплений для прокату в США.
Ім’я:
20 червня 2021
Ваш коментар