Алішер Хамідходжаєв


Алишер Хамидходжаев
Дата народження:
20 липня 1969

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Алішер Султанович Хамідходжаєв - кінооператор Росії. Народився 20 липня 1969 року в місті Ташкент. Після закінчення школи відправився освоювати ази кінопрофесії на курс А. Л. Княжинського і В. Д. Нахабцева у ВДІКу, який закінчив у 1992 році. Після отримання диплома (з 1993 року) 6 років пропрацював на студії документального кіно в Санкт-Петербурзі, де зняв кілька документальних фільмів. 4 роки життя віддав зйомок «Кінолітопису Росії» (з 1994 по 1998). Оператор часто працював з іменитими російськими режисерами авторського кіно. Починаючи з 1998 року, він співпрацює з режисером Сергієм Дворцовим. Разом вони створили фільми «Хлібний день» (1998), «Траса» (1999), короткометражну документальну стрічку «В темряві» (2004).

У 2005 році відбулася прем'єра фільму «4» режисера Іллі Хржановського, в якому Алішер виступив одним з операторів (разом з Шандором Беркеші та Олександром Ільховским). Стрічка була визнана професійними критиками і отримала нагороди на різних кінофестивалях, серед яких «Кінотавр», «Золотий абрикос», кінофестиваль в Роттердамі та інші. А окремо за професійні заслуги в операторській роботі фільм був нагороджений на Трансільванському міжнародному кінофестивалі.

Хамідходжаєв працював з такими іменитими режисерами як Микола Досталь («Заповіт Леніна» 2005, «Петя по дорозі в Царство Небесне» 2009), Валерія Гай-Германіка («Усі помруть, а я залишуся» 2008), Микола Хомерікі («Дев'ять сім сім »2007, серіал« Синдром дракона »2012,«Казка про темряву», фільм був нагороджений премією гільдії кінознавців і кінокритиків Росії «Білий слон» за операторську роботу).

У 2008 році Алішер Хамідходжаєв застосував свою майстерність у фільмі Олексія Германа-молодшого «Паперовий солдат». Хамідходжаєв був визнаний одним з кращих операторів на міжнародних кінофестивалях і отримав премії «Ніка», «Золота Озелла» на фестивалі у Венеції за технічний внесок у кіномистецтво. Також фільм був номінований на Європейську кінопремію за кращу операторську роботу.

У 2010 році на екрани вийшло відразу два фільми, над якими трудився Алішер: фільм російської нової хвилі «Інше небо» режисера Дмитра Мамулії і картина Станіслава Говорухіна «У стилі Джаз», що виграла приз на фестивалі «Вікно в Європу» у Виборзі.

У 2012 році Хамідходжаєв продовжує збирати нагороди. Цього разу критики оцінили його операторські можливості на фестивалі «Кінотавр» за роботу у фільмі Василя Сигарєва «Жити». У тому ж році в рамках позаконкурсної програми 69-го Венеціанського кінофестивалю відбулася прем'єра документального фільму російського кінознавця Любові Аркус «Антон тут поруч». Ця стрічка торкнулася соціальних аспектів і проблеми у ставленні до дітей-аутистів. Фільм не залишив байдужими ні глядачів, ні професійних критиків різних країн світу, за що отримав безліч призів на фестивалях в 2012 і 2013 роках, а також посприяв створенню спеціального центру допомоги людям з проблемою аутизму в Санкт-Петербурзі з однойменною назвою «Антон тут поруч» .

У 2013 році Хамідходжаєв працював над українською комедійною стрічкою Сергія Чекалова «Полярний рейс». А в наступному році виступив оператором в російських фільмах «Брати Ч» Михайла Угарова і фільмі Анни Мелікян «Зірка». В даний час оператор знімає серіал «Таємниці міста Ен» з режисером Миколою Хомерікі.
Ім’я:
17 червня 2021
Ваш коментар