Марвін Гемліш


Marvin Hamlisch
Дата народження:
02 червня 1944
Дата смерті:
06 серпня 2012

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Американський композитор і диригент.

Марвін Хемліш народився в Нью-Йорку в єврейській родині з австрійськими коренями. Його батьки, Ліллі та Макс Хемліш, іммігрували в США з Відня, незабаром після приходу до влади нацистів. Його інтерес до музики виявився в ранньому віці, можливо багато в чому завдяки батькові, який був акордеоністом. У п'ять років він почав підбирати на фортепіано музику, почуту по радіо. Будучи досить обдарованою дитиною, він в уже в семирічному віці був зарахований в Джульярдскую школу, де наступні тринадцять років вивчав музику. Після її закінчення в 1964 році, він був найнятий піаністом в знаменитий бродвейський мюзикл «Смішне дівчисько» з Барбра Стрейзанд у головній ролі. У тому ж році його пісня «Travelin 'Man» потрапила в дебютний альбом Лайзи Міннеллі «Liza! Liza! », А через рік вийшов його перший хіт -« Sunshine, Lollipops and Rainbows », який виконала Леслі Гор.

Незабаром Хемліш був найнятий голлівудським продюсером Семом Шпігелем як піаніст на своїх вечірках. Шпігель був вражений грою музиканта і взяв його в якості композитора в картину «Плавець» 1968, що стала першою роботою Хемліша в Голлівуді. Далі було співробітництво з Вуді Алленом в його двох картинах «Хапай гроші і тікай» (1969) і «Банани» (1971), а також перша номінація на «Оскар» і перший «Золотий глобус» за пісню «Life Is What You Make It », написану Марвіном Хемлішем в співавторстві з Джонні Мерсер для комедії Джека Леммона« Котч ».

Його тріумф припав на 1973 рік, коли Хемліш став другою людиною після Біллі Уайлдера, який отримав відразу три «Оскара» в один рік. Першу премію він отримав в номінації кращий запис пісень до фільму, адаптація партитури за обробку The Entertainer та інших класичних регтайм Скотта Джопліна для фільму-пограбування «Афера», а дві інших в номінаціях кращий музичний супровід і краща пісня за мелодраму «Зустріч двох сердець» . Картина Сідні Поллака також принесла йому відразу дві премії «Греммі». Через два роки Марвін Хемліш став володарем Пулітцерівської премії і статуетки «Тоні» за музику до довгограючому бродвейського мюзиклу «Кордебалет», а в 1986 році був висунутий на «Оскар» за музичний супровід до однойменного фільму. У 1995 році Марвін Хемліш був удостоєний телевізійної премії «Еммі», ставши при цьому одним з дванадцяти людей - володарів відразу чотирьох найпрестижніших розважальних премій США: «Оскара», «Греммі», «Тоні» і «Еммі». Цю премію йому принесло його чергове співпрацю з Барбра Стрейзанд в телеверсії її концерту «Barbra Streisand: The Concert». У 1996 році вони знову зустрілися на знімальному майданчику мелодрами «У дзеркала два обличчя», в якій Хемліш виступив композитором і автором заголовної теми «I Finally Found Someone», яка принесла йому чергову номінацію на премію Американської кіноакадемії. У 1998 році Марвін Хемліш грав на весіллі Стрейзанд і Джеймса Броліна, а в 2001 році був знову визнаний гідним «Еммі» за чергову телеверсію концерту співачки «Timeless: Live in Concert».

У 2000-х Марвін Хемліш майже не працював над створенням музики для кіно і телебачення, будучи зосереджений на симфонічній музиці. Він виступав диригентом симфонічних оркестрів Сіетла, Буффало, Пітсбурга, Мілуокі, Сан-Дієго і Пасадіна. У 2009 році він повернувся в кіно в якості композитора кримінальній комедії Стівена Содерберга «Інформатор».

З травня 1989 року і до своєї смерті Марвін Хемліш був одружений на провідній новинного блоку на телеканалі WTVN Терр Блер. Він помер 6 серпня 2012 року в Лос-Анджелесі після нетривалої хвороби. Увечері 8 серпня вогні сорока бродвейських театрів були на одну хвилину погашені в пам'ять про композитора. Уже після смерті композитора, в 2013 році, відбулася прем'єра останнього фільму, поставленого на його музику - «За канделябрами» того ж Содерберга.
Ім’я:
05 серпня 2021
Ваш коментар