Томас Хардмейер


Thomas Hardmeier
Дата народження:
16 лютого 1965

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Томас Хардмейєр - швейцарський оператор, працював у понад 40 проектах, найбільш популярними з яких є фільми «22 кулі: Безсмертний» і «Ів Сен-Лоран». Часто працює в тандемі з французьким режисером Рішаром Беррі.

Томас народився 16 лютого 1965 року в Цюріху (Швейцарія). З 1986 року по 1991 він обіймав посаду першого асистента кінооператора. З 1994 року більшу частину своєї професійної діяльності проводив у Франції, проте також брав участь і в міжнародних кінопроектакх. У 1996 році Хардмейер став членом Асоціації французьких кінооператорів («IFC»). А в 2014 році приєднався до учасників Європейської кіноакадемії.

Професійний дебют Хардмейєра відбувся наприкінці 1990-х років в ряду короткометражних стрічок (серед них «Reines d'un jour» і «Contrecoup» Паскаля Маньена). У 2000 році він виступив як оператор вже в повнометражній франко-швейцарській картині «Маленький чемпіонат світу» режисера Ніколаса Вадімоффа. Крім цього в тому ж році він працював ще над п'ятьма кіно і телевізійними проектами.

Сплеск професійної активності Хардмейєра припадає саме на початок 2000-х років: щороку він брав участь у зйомках відразу декількох фільмів. У цей період він зняв такі стрічки, як «Таємна любов» Крістофа Шауба (2001), «Я, Цезар» (2003) і «Чорний ящик» (2005) - обидві Рішара Беррі. У 2007 році він виступив одним з операторів в романтичному кіноальманаху «Магічний Париж» і кримінальному трилері режисера Жюльєна Леклерка «Крісаліс». Також наприкінці першого десятиліття 2000-х він працював над картинами «Колюш, історія одного хлопця» режисера Антуана де Кона і «Спільник» Фридеріка Мерму.

Далі в його творчій біографії слідують фільм «22 кулі: Безсмертний» з Жаном Рено (режисера Рішара Беррі) і драма з Жераром Депардьє «Маленький світ» режисера Бруно Шиша, випущені в один рік, а через рік на екрани вийшли фільми «Нечутний дотик» , «Дослідження сімейних інтересів» і «Пригоди касирки», над якими також працював Хардмейєр.

У 2013 році Томас Хардмейєр виступив оператором в пригодницькій стрічці «Неймовірна подорож містера Співета» режисера Жана-П'єра Жене, за що був нагороджений престижними преміями «Сезар» і «Люм'єр» (за кращу операторську роботу) в 2014 році. А через рік Томас знову отримав номінацію на премію «Сезар» за операторську роботу в біографічній драмі Жаліля Леспера «Ів Сен-Лоран».

Після цього Томас займався зйомкою фільмів Седріка Анже «Наступного разу я буду стріляти в серце», «Знесилившись» Олів'є Панша (де в головній ролі знявся Жаліль Леспер - режисер фільму «Ів Сен-Лоран») і «Наші дружини» Рішара Беррі, що вийшов в квітні 2015 року.

Зараз Хардмейер працює разом з режисером Ксавьє Немо над його драматичною стрічкою «The 11th», яку обіцяють продемонструвати кіногурманам вже в 2016 році.

Томас має два громадянства - швейцарське і французьке. Крім рідної мови також чудово володіє німецькою та англійською мовами. На даний час він проживає і працює в Женеві і в Парижі. Агентство, яке представляє Томаса у Франції - «Melting Pot Agency-Vanessa Guissin» в Парижі, а в Америці - «Worldwide Production Agency-Richard A.Caleel», розташоване в Західному Голлівуді.

У 2014 році Томас Хардмейєр був членом журі в розділі «Director's Debut» в рамках Міжнародного кінофестивалю «Camerimage».
Ім’я:
01 серпня 2021
Ваш коментар