Кетрін Гепберн


Katharine Hepburn
Дата народження:
12 травня 1907
Дата смерті:
29 червня 2003

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

 Американська актриса, висуває на премію «Оскар» дванадцять разів і удостоєна цієї премії чотири рази - більше, ніж будь-який інший актор або актриса в історії. Американський інститут кіно найбільшої актрисою в історії Голлівуду.

Хепберн виросла в Новій Англії в родині лікаря Томаса Норвала Хепберн (1879-1962), який працював урологом в Хартфордского госпіталі, і видною феміністки Кетрін Марти Хотон Хепберн, яка очолювала місцеве відділення суфражістском організації, соратниці Маргарет Сенгер в боротьбі за право на контрацепцію. З 12 років Кетрін Хепберн брала участь в аматорських спектаклях, в 1928 році дебютувала в театрі в Балтіморі, а рік по тому опинилася на бродвейських підмостках. Тоді ж вона вступила в шлюб з філадельфійським брокером Огден Смітом, який тривав недовго - в 1934 році вони розлучилися. Кетрін нерідко звільняли з театрів, але потім запрошували знову, занадто великий успіх вистав зв'язувався з її ім'ям і у глядачів, і у критики.

У кіно Хепберн дебютувала в 1932 у фільмі «Білль про розлучення». Вона підписала контракт з «RKO», майстерність актриси привносив гумор і витонченість у всілякі екранізації другосортних романів і п'єс, в яких її займали, і вони навіть преміювалися ( «Рання слава» (1933) - «Оскар»; «Маленькі жінки» (1933 ) - приз Венеціанського кінофестивалю). Після провалу комедії «Виховання крихти» (1938), де вона знялася з Кері Грантом і була отруйна названа «отруйницею успіху», Хепберн вирішила порвати з кінематографом і два роки відмовлялася від усіх пропозицій. Вона намагалася отримати роль Скарлетт О'Хара в екранізації «Віднесених вітром», але була відкинута.

Актриса повернулася на сцену, взяла участь в постановці комедії Ф. Баррі «Філадельфійська історія», замість гонорару зажадала права на екранізацію вистави і в 1940 році з тріумфом повернулася в кіно в головній ролі в однойменному фільмі, отримавши за виконання ролі свавільної багатою аристократки премію нью -йоркскіх критиків і висунення на «Оскар». У наступній своїй роботі, «Жінці року» (1942), вона зустрілася з людиною, з яким її зв'язали надалі дев'ять картин і двадцятишестирічний роман - Спенсером Трейсі. Їх взаєминам присвячена книга Гарсона кенін «Трейсі і Хепберн: особисті мемуари» (1972), що стала бестселером. З ім'ям Трейсі пов'язаний п'ятирічний перерву у творчій діяльності Хепберн: з 1962 по 1967 рік вона доглядала за тяжкохворим коханим, змінюючи біля його ліжка законну дружину, на якій актор був одружений з 1928 року, але жив окремо. У 1967 році вони знялися в останній раз разом в стрічці Стенлі Крамера «Вгадай, хто прийде до обіду?», А після його смерті Хепберн повернулася на Бродвей і в кіно.

Протягом усього життя у Хепберн було міцне здоров'я, але до середини 1990-х, після завершення кінокар'єри, воно стало поступово погіршуватися. Взимку 1996 року вона була госпіталізована з пневмонією, яка мало не вбила її. До 1997 року актриса стала дуже слабка, досить мало їла і майже не розмовляла. В останні роки життя у Хепберн також спостерігалися ознаки деменції. У травні 2003 року у неї діагностували активно прогресуючу пухлину в шиї, але через похилий вік було вирішено не проводити медичного втручання.

Кетрін Хепберн померла у віці 96 років 29 червня 2003 року в своєму будинку в невеликому прибережному місті Олд-Сейбрук в штаті Коннектикут. Актриса була похована на сімейній ділянці кладовища Седар-Хілл в Хартфорді. Смерть Хепберн викликала широкий громадський резонанс. Протягом декількох місяців після її смерті в пресі і на телебаченні висвітлювалися її життя і кар'єра, їй присвячувалися багато телепередачі, а заголовки ряду газет і журналів виходили зі статтями про актрису на першій шпальті. Президент США Джордж Буш виступив із заявою, в якому було сказано, що «Хепберн увійде в історію як одне з художніх скарбів нації». В честь її великого внеску в театральне життя країни ввечері 1 липня 2003 року були погашені вогні Бродвею. У 2004 році відповідно до побажання актриси її речі були виставлені на аукціоні Сотбіс в Нью-Йорку, який зібрав в результаті 5,8 млн доларів.Постери
Ім’я:
16 червня 2021
Ваш коментар