Раджкумар Хірані


Rajkumar Hirani
Дата народження:
20 листопада 1962

Рейтинг персони

7.7 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 3

Біографія

Монтажер, сценарист, режисер, продюсер, актор

Раджкумар Хірані народився в індійському місті Нагпур, в сім'ї сіндхів - народу, який проживає в основному в Індії та Пакистані. Його батько, Суреш Хірані, заснував типографський інститут в Нагпурі. Коли Сурешові було 14 років, сім'я іммігрувала з міста Мехрабпур в Пакистані під час історичного розділу Британської Індії.

Раджкумар закінчив гімназію Святого Франсіса Де'Сальса, де вивчив торгівлю. Батьки бачили свого сина дипломованим бухгалтером, але Хірані більше цікавився театром і кінематографом. Він допомагав батькові в його роботі, мріючи грати у фільмах. Будучи студентом, Раджкумар брав участь у постановках театру. Суреш Хірані організував фотосесію і відправив молодого хлопця в акторську школу Мумбаї. Спроба виявилася невдалою, і Радж повернувся додому через три дні.

Батько Хірані запропонував вступити до індійського інституту кіно і телебачення в Пуні. Але шанси потрапити на режисуру були низькі - занадто багато претендентів. У підсумку Раджкумар вибрав монтаж. Він отримував стипендію, таким чином полегшивши долю батьків.

Радж Хірані пробував себе багато років монтажером в індустрії кіно. Невдалий досвід змусив його переключитися на рекламну сферу. Поступово Хірані утвердився в якості режисера і продюсера рекламних роликів. Але незважаючи на успішну кар'єру, Раджа не покидала думка про фільми, і він став співпрацювати з Відху Вінод Чопрою. Хірані зняв промо-ролики і трейлери для його стрічки "1942: Історія кохання". А в 2000 році йому випала можливість повернутися до монтажу з драмою Чопри "Місія "Кашмір".

Режисерським дебютом Раджкумара стала комедія "Братан Мунна: Продавець щастя", що стала культовою. Фільм мав величезний успіх. Хірані отримав нагороду в категоріях Кращий режисерський дебют і Кращий монтаж від Apsara Film Producers Guild Awards. І це далеко не остання нагорода Раджи. У 2006 році Хірані зняв другу частину - "Братан Мунна 2", яка теж отримала багато хороших рецензій, справила величезний культурний вплив і мала касовий успіх.

Три роки по тому вийшла картина "Три ідіоти", з Аамір Ханом, Мадхаваном, Шарманом Джоші та ін. І знову Хірані отримав позитивні відгуки критиків. Наступним фільмом була сатирична драма "ПіКей". Картина стала найуспішнішим фінансовим проектом в історії індійського кінематографу.

Раджкумар одружений на Манджу Хірані, яка народила йому дитину - Віра Хірані.
Ім’я:
25 вересня 2021
Ваш коментар