Денніс Гоппер


Персона - Денніс Гоппер
Like
Dennis Hopper
Дата народження:
17 травня 1936
Дата смерті:
29 травня 2010

Рейтинг персони

9.7 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 3

Біографія

 Американський кіноактор, кінорежисер, сценарист, художник і фотограф.

За свою кінокар'єру, розпочату в 1955 році, Хоппер знявся в 150 фільмах, в тому числі у таких режисерів як Клінт Іствуд ( «Вздёрні їх вище»), Френсіс Форд Коппола ( «Апокаліпсис сьогодні») і Девід Лінч ( «Синій оксамит») . Перша знята їм кінокартина, «Безтурботний їздець», була удостоєна нагороди Каннського кінофестивалю і номінована на «Оскар». Денніс Хоппер помер від ускладнень раку передміхурової залози у віці 74 років.

Хоппер дебютував у Голлівуді в середині 1950-х, знявшись у фільмах «Бунтар без причини» (1955) і «Гігант» (1956) разом зі своїм товаришем і кумиром Джеймсом Діном. Хоппер поділяв деякі ідеї французьких режисерів-бунтарів нової хвилі і на зйомках стрічки «З пекла в Техас» вимагав, щоб кожна сцена з його участю перезнімати десятки разів. Режисери почали лояльніше ставитися до нього як до «незручного» і «нервового» акторові. Хоча він зрідка знімався у вестернах і музичних фільмах епохи психоделії, слава його була в минулому. Хоппер захопився фотографією і поезією, а в 1969 році зняв культовий малобюджетний фільм «Безтурботний їздець», головні ролі в якому виконали його друзі - Пітер Фонда і Джек Ніколсон.

У сімдесяті роки Хоппер впав в серйозну алкогольну та наркотичну залежність. За ним закріпилася репутація психічно нестійкого актора. Його ролі в цей період зовсім нечисленні: він знімається у Віма Вендерса в «Американському одного» (1977) і у Френсіса Форда Копполи в «Апокаліпсисі сьогодні» (1979). У 1983 році актор пройшов курс реабілітації і повернувся до активних кінозйомок ( «Бійцівська рибка», 1983). Критики високо оцінили роль психопатичного наркомана-вбивці Френка Бута в детективному трилері Девіда Лінча «Синій оксамит» (1986), за перевтілення в якого був висунутий на премію «Золотий глобус», але проігнорований кіноакадеміками. Це рішення в кінопреси неодноразово називалося одним з найбільших промахів членів кіноакадемії в історії. Два роки по тому вийшла нова режисерська робота Хоппера - соціальна драма «Кольори» з Шоном Пенном у головній ролі. Протягом наступного десятиліття Хоппер не цурався виконання ролей опереткових лиходіїв в таких блокбастерах, як «Швидкість» та «Водний світ».

Останнім часом Хоппер значний час віддавав своєму хобі: він писав картини і збирав твори сучасного мистецтва. У червні-серпні 2007 р виставка фотографій і картин Денніса Хоппера пройшла в Державному Ермітажі. Його голос можна було почути на треку «Fire Coming Out of the Monkey's Head» групи Gorillaz. У 2006 році сімдесятирічний актор знявся в кліпі «Smiley Faces» танцювального проекту Gnarls Barkley. У жовтні 2009 року стало відомо, що у актора діагностували рак передміхурової залози, причому в досить серйозній стадії. Денніс Хоппер оголосив про те, що безнадійно хворий і незабаром помре, після того, як стало ясно, що ракова пухлина метастазувала в кісткові тканини. У січні 2010 року він зібрав своїх друзів, розповів про своє невтішному діагнозі і повідомив, що може спокійно померти після того, як закінчив роботу в своєму останньому телесеріалі «Зіткнення» (Crash). Він знайшов у собі сили завершити редагування 546-сторінкової книги фотографій, які зробив сам. Денніс називав її «своєю спадщиною», і радий що встиг закінчити її.

18 березня 2010 року було оголошено, що Хоппер буде удостоєний 2403-й зірки на Голлівудській алеї слави, навпроти знаменитого китайського театру Граумана на бульварі Голлівуд. Він був в оточенні друзів, включаючи Джека Ніколсона, Вігго Мортенсена, Девіда Лінча, Майкл Медсен, сім'ї та прихильників; вони підтримували і стояли поруч на тротуарі біля його зірки, 26 березня 2010 року.

Особисте життя.

За висловом журналу Rolling Stone, він був «один з втрачених голлівудських наркоманів» 20 років. Провів велику частину 70-х і початок 1980-х, як «ізгой» в невеликому містечку. Слава до нього прийшла після фільму «Безтурботний їздець». Хоппер був «відомий своїми любовними пригодами», шлюб з Мішель Філліпс тривав один тиждень . Хоппер був одружений в цілому п'ять разів (на момент своєї смерті він був в процесі розлучення з Вікторією Даффі) і залишив четверо дітей:

Брук Хейворд (рід. 1937), дочка Лиленда Хейворда і Маргарет Саллаван, одружений 1961-1969 рр., Розлучення, одна дитина, дочка Мерін Хоппер (народилася 26 червня 1962 г.)

Мішель Філліпс (нар. В 1944 р); одружився 31 жовтня 1970 року - розлучився 8 листопада 1970 р.

Дерія Хелпрін (рід. В 1948 р), одружений 1972-1976 рр., Розлучення, 1 дитина, дочка Рутану Хоппер (народилася 5 грудня 1972 г.)

Кетрін Ланаса (рід. В 1966 р), одружився 17 червня 1989 року - розлучився в квітні 1992 року, одна дитина, син Генрі Хоппер (народився 11 вересня 1990 г.)

Вікторія Даффі (рід. В 1968 р), одружився 13 квітня 1996 року - розлучився 12 січня 2010 року, дитина, дочка Гелен Грір Хоппер (народилася 26 березня 2003 року).

У Хоппера дві внучки, Вайолет Голдстоун і Елла Брилл.

Хвороба і смерть.

30 вересня 2009 кошти масової інформації повідомили, що Хоппер був доставлений в лікарню в Нью-Йорку в важкому стані. Хопперу було 73, його привезла швидка, в лікарні Манхеттена він був підключений до апаратів і крапельниць. 2 жовтня він був виписаний, після отримання лікування від зневоднення. 29 жовтня менеджер повідомив, що у Хоппера був діагностований рак передміхурової залози. У січні 2010 року було повідомлено, що рак дав метастази в кістки. Станом на 23 березня 2010 Хоппер за повідомленнями важив всього 100 фунтів (45 кг) і був не в змозі вести довгі розмови. За даними документів суду, у справі про розлучення, Хоппер був смертельно хворий і не зміг пройти хіміотерапію для лікування його передміхурової залози. Його адвокат повідомив 25 березня, що він помирає від раку. Хоппер помер в своєму будинку в Лос-Анджелесі, в прибережному передмісті Венеція, вранці 29 травня 2010, через ускладнення раку простати.Ім’я:
09 липня 2020
Ваш коментар