Боб Госкінс


Bob Hoskins
Дата народження:
26 жовтня 1942
Дата смерті:
29 квітня 2014

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Англійський актор кіно і телебачення, кінорежисер, сценарист і продюсер.

Роберт Вільям Хоскінс народився 26 жовтня 1942 року в графстві Саффолк, в родині кухаря і вчительки в дитячому саду Елсі Ліліан (уроджена Хопкінс), і Роберта Вільяма Хоскінса-старшого, водія вантажівки, перекваліфікувалася в бухгалтера. У 15 років кинув школу, працював вантажником і портьє, мийником вікон і цирковим огнеглотателі. Поступив на трирічні бухгалтерські курси, але теж кинув їх. У 1969 році він випадково потрапив на прослуховування в «Unity Theatre» в Лондоні, де отримав роль і визнання серед колег. Першу роль в кіно він отримав в 1976 році в серіалі «У русі».

Будучи невисокого зросту, за темпераментом і зовнішності типовий кокні, Хоскінс привернув увагу критиків в телефільмі «Пенні з неба» ( «Pennies from Heaven»), а також видатним виконанням ролі лондонського гангстера у фільмі «Довга Страсна п'ятниця» ( «The Long Good Friday », 1980). Хоскінс зміцнив свою акторську репутацію, отримавши премію Британської кіноакадемії BAFTA як кращий актор і отримавши «Золотий глобус» як кращий драматичний актор за роль гангстера у фільмі «Мона Ліза» і поставивши в 1988 році в якості режисерського дебюту картину «The Raggedy Rawney». У 1995 році він зняв ще один фільм - «Веселка».

Всесвітню популярність йому принесли фільм Роберта Земекіса «Хто підставив Кролика Роджера?» І перша в історії кінематографа екранізація відеогри «Супербрати Маріо». Серед фільмів, в яких він знявся, «Бразилія» Террі Гілліама, «Денні Ланцюговий Пес» режисера Луї Летерье, знятий за сценарієм Люка Бессона, роль священика у фільмі «Відхідна молитва» Майкла Ходжес і фільм «Русалки». Яскравою його роллю є гангстер в кримінальній драмі Френсіса Форда Копполи «Клуб Коттон», менеджер у фільмі Алана Паркера «Стіна», дія якого заснована на однойменному альбомі групи Pink Floyd. Хоскінс неодноразово грав політичних діячів. Так, в картині Жан-Жака Анно «Ворог біля воріт» він виконав роль Микити Хрущова, роль Муссоліні у фільмі «Муссоліні і я» Альберто Негріна, роль Гувера у фільмі «Ніксон» Олівера Стоуна, в стрічці Андрія Кончаловського «Ближнє коло» актор зіграв Лаврентія Берію.

Останні роки Хоскінс багато хворів. Восени 2011 року у актора була діагностована хвороба Паркінсона, в зв'язку з чим в серпні 2012 року було оголошено про завершення його акторської кар'єри. 71-річний Хоскінс помер вночі 29 квітня 2014 роки від запалення легенів.Постери
Ім’я:
03 серпня 2021
Ваш коментар