Рустам Ібрагімбеков

Увійти через
Реєстрація
 

Рустам Ібрагімбеков
 
Рустам Ібрагімбеков (Рустам Ибрагимбеков)
Дата народження: 05 лютого 1939 1939-02-05
Біографія
 

Азербайджанський сценарист і письменник.

Після "Білого сонця пустелі" Р.Ібрагімбеков був помічений в кінематографічних колах. Свій перший фільм "Спокійний день в кінці війни" М.Міхалков зняв за сценарієм Рустама Ібрагімбекова. Тоді і виникла основа їх творчих стосунків. Результатом їх співдружності стали цілий ряд значних, великих робіт: "Урга. Територія кохання" - удостоєний головного призу "Золотий лев" у Венеції, Державної премії Російської Федерації, "Стомлені сонцем" - - картина, що отримала "Оскар", Гран-прі жюрі фестивалю у Каннах, Державну премію Російської Федерації і, нарешті "Сибірський цирульник", що також отримав Державну премію.

Всього з-під пера Р.Ібрагімбекова вийшли сценарії більш ніж 30 художніх і телевізійних фільмів.

Р.Ібрагімбеков - Заслужений діяч мистецтв Росії і Азербайджану. Голова Союзу кінематографістів Азербайджану, член Європейської кіноакадемії "Фелікс", член Американської кіноакадемії "Оскар".

У 1998 році отримав Гран-прі першого міждержавного телефоруму "Співдружність" за фільм "Людина, яка старалася".  У 2000 році удостоєний однієї з вищих винагород Франції - Командор ордена літератури і мистецтва.

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
0 / 10 Голосів:
Коментарі
 
Ім’я
18 січня 2018
Ваш коментар

Підписатися на обговорення