Рустам Ібрагімбеков


Персона - Рустам Ібрагімбеков
Like
Рустам Ибрагимбеков
Дата народження:
05 лютого 1939

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Азербайджанський сценарист і письменник.

Після "Білого сонця пустелі" Р.Ібрагімбеков був помічений в кінематографічних колах. Свій перший фільм "Спокійний день в кінці війни" М.Міхалков зняв за сценарієм Рустама Ібрагімбекова. Тоді і виникла основа їх творчих стосунків. Результатом їх співдружності стали цілий ряд значних, великих робіт: "Урга. Територія кохання" - удостоєний головного призу "Золотий лев" у Венеції, Державної премії Російської Федерації, "Стомлені сонцем" - - картина, що отримала "Оскар", Гран-прі жюрі фестивалю у Каннах, Державну премію Російської Федерації і, нарешті "Сибірський цирульник", що також отримав Державну премію.

Всього з-під пера Р.Ібрагімбекова вийшли сценарії більш ніж 30 художніх і телевізійних фільмів.

Р.Ібрагімбеков - Заслужений діяч мистецтв Росії і Азербайджану. Голова Союзу кінематографістів Азербайджану, член Європейської кіноакадемії "Фелікс", член Американської кіноакадемії "Оскар".

У 1998 році отримав Гран-прі першого міждержавного телефоруму "Співдружність" за фільм "Людина, яка старалася".  У 2000 році удостоєний однієї з вищих винагород Франції - Командор ордена літератури і мистецтва.Ім’я:
07 грудня 2019
Ваш коментар