Йохан Йоханнссон


Jóhann Jóhannsson
Дата народження:
19 вересня 1969
Дата смерті:
09 лютого 2018

Рейтинг персони

8.7 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 3

Біографія

Ісландський композитор і музичний продюсер.

Йохан Йоханнссон народився і виріс в Рейк'явіку. В університеті вивчав іноземні мови і літературу. Музичну діяльність починав як гітарист в колективах, що грають інді-рок, а в 1999 році став учасником творчого об'єднання Kitchen Motors, що займається підтримкою музикантів, які працюють на стику різних музичних жанрів. Тоді ж заснував групу Apparat Organ Quartet. Академічна музика і ембієнт стали близькі Йохану Йоханнссон після знайомства з творчістю Брайана Іно і музикантів його лейбла Obscure Records.

Перший сольний альбом композитора Englabörn вийшов в 2002 році. Це була збірка робіт Йоханнссон, написаних для театральної постановки під тією ж назвою. Він був витриманий в дусі мінімалізму і був написаний під впливом творчості Еріка Саті, Луїса Томаса Хардина, Генрі Перселла, а також електронних музикантів лейбла Mille Plateaux. Виданий у 2006 році альбом IBM 1401, A User's Manual композитор присвятив своєму батькові, який свого часу був одним з перших в Ісландії комп'ютерних інженерів, які намагалися створювати мелодії за допомогою комп'ютерів. Звуки електромагнітного випромінювання перших примітивних комп'ютерів IBM, перекладені в чутний діапазон, а також музичні записи батька, експериментувати з технікою IBM і записував свої роботи на котушковий магнітофон, були використані для написання композицій. У треку The Sun's Gone Down And The Sky's Turned Black Йоханнссон використовував комп'ютеризований вокал для запису уривка з поеми Дороті Паркер про нерозділеного кохання. Музичний критик Сел Кінкумані в своїй рецензії написав, що Йохан Йоханнссон цією роботою довів, що за допомогою комп'ютера «людина може моделювати абсолютно все, навіть людську душу». У період з 2010 по 2016 роки працював в основному як кінокомпозитор. Але в 2016 підписав контракт на видання сольного альбому зі студією Deutsche Grammophon. Orphée, перша сольна платівка Йоханнссон за 6 років, з'явилася в результаті знайомства автора з різними версіями легенд про Орфея.

Помер 9 лютого 2018 року в своїй берлінській квартирі.

Музика для кіно.

Йохан Йоханнссон широкому загалу більш відомий як автор музики до художніх і документальних фільмів. The Miners 'Hymns - одна з найвідоміших його робіт в документальному кіно. Збірник композицій вийшов окремим диском, восьмим в сольній дискографії композитора, в 2011 році в результаті співпраці з режисером Біллом Моррісоном. Фільм і музика були присвячені страйків британських шахтарів 1984-1985 років.

Прем'єрне виконання музики до документальній стрічці пройшло в 2010 році в Даремського соборі. Пізніше, після лондонської прем'єри, оглядач The Guardian Фіона Меддокс дала саундтреку п'ять балів з п'яти і написала в своїй газеті, що «знайомство ісландського мінімаліста і американського режисера з гіркою сторінкою сучасної британської історії вилилося в результаті в роботу, настільки ж не піддається класифікації, наскільки незабутню ». У 2012 році за музику до фільму «Таємниця» китайського режисера Лу Йе (англ.) Рос. отримав «Золоту коня». А в 2014 році за музику до фільму «Всесвіт Стівена Хокінга» був нагороджений премією «Золотий глобус». Композитор писав музику і для реклами. Так, його робота звучить в рекламному відеоролику пива «Балтика» 2015 року: «Близько - вся країна».
Ім’я:
14 червня 2021
Ваш коментар