Боріс Кауфман


Boris Kaufman
Дата народження:
24 серпня 1906
Дата смерті:
24 червня 1980

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Французький та американський кінооператор і кінорежисер.

Син книготорговця. Майбутня мати братів Кауфман, Фейга Гальперн, вийшла заміж за букініста Абеля Кауфмана, який володів книжковим складом і двома магазинами - в Білостоці та Києві, який був також утримувачем і попечителем міської публічної бібліотеки. Навчався в санкт-петербурзької школи. Коли почалася Перша світова війна, Кауфман поїхали в Київ, потім перебралися в Могилів. Після 1917 разом з батьками виїхав з Росії до Польщі, а потім до Франції. Борис навчався в Греноблі, потім перебрався до Парижа, де став студентом Сорбонни, а після закінчення університету почав працювати в кіно, спочатку документальному, потім і в ігровому, спочатку був змушений знімати рекламні та комерційні фільми. Свої перші фільми (це були короткометражки) він зняв в 1928 році.

Зняв всі фільми Жана Віго. Кауфмана, вимушеного в процесі зйомок фільму «Нуль за поведінку» продати свою камеру, не злякали економічні труднощі, і він продовжив роботу з Віго, знімаючи «Аталанту» кіноапаратом, який надіслав йому з СРСР Дзига Вертов. У зв'язку з хворобою режисера навіть самостійно зняв останні плани його єдиного повнометражного фільму «Аталанта». Кауфман писав з приводу цієї картини: «Роботу з Віго ніколи не забудуть ті, хто брав участь в цій гарячкової, повної імпровізацій роботі. Ми використовували всі - сонце, туман, сніг, сутінки. Робота велася вдень і вночі ... ». Також зняв кілька стрічок Димитрія Кірсанова, працював з Абелем Гансом, Крістіаном-Жаком, Марком Аллегре і ін.

З початком Другої світової війни пішов на фронт. Після поразки Франції емігрував до США, викладав в Торонто в кіношколі, де співпрацював як кінодокументаліст з Джоном Грірсоном, а в 1942 знову переїхав в США, де знімав документальні фільми і до початку 1950-х перебивався випадковими заробітками, працюючи над науково-популярними і малобюджетними ігровими картинами. Згодом постійно працював з Еліа Казаном і Сідні Люметом, На думку останнього: «... Борис Кауфман був чудовим оператором-постановником, напевно, найкращим з усіх, кого я бачив, самим артистичним з усіх і я захоплююся ним». Крім того, він співпрацював з Джорджем Роєм Хіллом ( «Мир Генрі Орієнта», 1964), Жюлем Дассеном ( «Напоготові», 1968), Отто Премінгер ( «Скажи, що ти любиш мене, Джуни Мун», 1970). Зняв експериментальний «Фільм» за сценарієм Семюела Беккета (1964, у головній ролі Бастер Кітон. Після 1970 року більше не працював в кіно, так як його ім'я міцно асоціювалося з чорно-білим кіно.

Борис Кауфман був удостоєний премій «Оскар» і «Золотий глобус» за операторську роботу у фільмі Еліа Казана «У порту» (1953) і номінований на «Оскар» за фільм «Лялечка» (1956, за сценарієм Теннессі Вільямса). У 2002 в Росії вийшли два документальні фільми про братів Кауфман: «Дзига і його брати» Євгена Цимбала і «Все Вертова» Володимира непевне (оператором обох був Олександр Буров).
Ім’я:
30 липня 2021
Ваш коментар