Амір Кхан


Aamir Khan
Дата народження:
14 березня 1965

Рейтинг персони

9.8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 11

Біографія

Аамір Кхан - індійський актор, продюсер і режисер, а також телеведучий і сценарист, номінант численних кінопремій і володар нагород «Filmfare Awards», урядових нагород Пхадма Бхушан, Падма Шрі й Національної премії Індії у сфері кінематографа. Зігравши більше 40 різнопланових ролей, Аамір є одним з найвідоміших і найвпливовіших індійських акторів, а глядачі знають його за ролями у фільмах «Повстання», «Три ідіота», «Байкери 3» і «ПіКей».

Аамір Кхан (Моххамад Аамір Хуссейн Кхан) з'явився на світ 14 березня 1965 року в Мумбай в творчій родині. Його батько, Тахір Хуссейн був продюсером і поетом, дядько Насир Хуссейн і двоюрідний брат, Мансур Кхан - режисери. У сім'ї актора виховувалися ще дві його сестри (Фархат та Ніхат) і брат Файзал, який також був пов'язаний з кіно і працював актором. Аамір був найстаршою дитиною у великій родині. Крім того є ще родичі, які також безпосередньо пов'язані зі світом мистецтва: кузен, Тарік, приміром, прославився в ролях фільмів 1970-х років, а племінник, Імран Кхан, почав свою акторську кар'єру в 2008 році і до цих пір активно знімається. Одним з родичів Ааміра був учений Абул Калам Азад, який був активним політичним діячем Індії і одним з лідерів руху за незалежність країни. А також він пов'язаний родинними узами з першим президентом країни мусульманської національності, Закіром Хусейном.

Перші роки шкільного навчання Аамір провів у школі «JB Petit School», після чого перевівся в школу «Святої Анни», а завершив середню освіту в Шотландській школі в Мумбаї. У ранні роки Ааміра дуже захоплював спорт, він навіть був учасником змагань з тенісу на національному рівні. Кхан продовжив гризти граніт науки в коледжі економіки та комерції «Нарс Монджой» і якраз в цей період зацікавився акторською діяльністю. Він став учасником театрального співтовариства «Avantar» і більше року провів за вивченням азів професійної майстерності. Перший вихід Ааміра на сцену відбувся у п'єсі «Kesar Bina» в стінах театру «Прітхві». Захопившись новою діяльністю, юнак кинув коледж після завершення обов'язкової програми навчання (дванадцяти класів).

Дебют Ааміра на екрані відбувся у фільмі його дядька - режисера Насира Хуссейна «Знайти один одного» в 1973 році. Його перший образ - юний Ратан. Також було кілька ролей у фільмах його двоюрідного брата Мансура Кхана. На початку 1980-х років юний актор встиг виконати кілька ролей, одна з яких була у фільмі «Холі» (1985) під режисурою його друга Ашутоша Говарікера. Справжній прорив у творчій кар'єрі очікував Ааміра через три роки, в 1988 році на екран вийшов індійський фільм «Вирок», знятий його кузеном Мансуром Кханом за сценарієм його дядька Насира Хуссейна, який також виступив як продюсер стрічки. Аамір зіграв роль головного героя Раджа, який є прототипом образу шекспірівського Ромео, а його напарницею стала індійська актриса Джухи Чавла. Фільм викликав справжній фурор в індійському кінематографі тих часів, його відзначили в професійних колах та нагородили Національною кінопремією за найпопулярніший фільм. Крім того до цього списку потрібно зарахувати нагороди «Filmfare Awards» відразу у восьми номінаціях, також він отримав почесне звання від «Indiatimes Movies», які включили картину в список 25 найкращих фільмів Боллівуда. А Ааміру роль Раджа принесла славу серед глядацької аудиторії і премію за «кращий чоловічий дебют». Актриса також була відзначена критиками і отримала нагороду в категорії «Нове обличчя». У тандемі з Чавлою Кхан знявся ще в семи нових фільмах («Пристрасть» -1997, «Любов, любов, любов» - 1989, «Назустріч любові» - 1993, «Ти - мій» - 1990 та інші), які також були тепло прийняті глядачами, а їх акторський дует був визнаний одним з найпопулярніших в Боллівуді тих років.

У період останнього десятиліття 1990-х Кхан з'явився в понад 20-ти картинах різних режисерів, в числі цих стрічок комедія Махеша Бхатта «Серцю не накажеш» (1991), «Земля Бансілала» (1992) режисера Калидаса, кримінальна драма «Паніка всюди» Даліпа Шанкара (1995), «Пристрасть» Індра Кумара (1997) та багато інших. У всіх цих фільмах Аамір став виконавцем головних ролей. У 1994 році на широкі екрани вийшла ще одна картина, в головній ролі якій знявся Аамір - комедія «Хочу одружитися на дочці мільйонера» режисера Раджкумара Сантоши. Напарником по знімальному майданчику став його однофамілець - індійський актор Салман Кхан. Незважаючи на те, що в колі критиків фільм викликав досить змішані і більшою мірою негативні відгуки, глядачі зустріли картину дуже тепло. А вже через кілька років популярність комедії зросла до звання культової.

Крім того 1990-і принесли Ааміру Кхану досвід в області сценарного справи. У 1993 році він став співавтором сценарію фільму «Назустріч любові» Махеша Бхатта, де також виконав головну роль. Його партнеркою знову виступила Джухи Чавла, як відомо, співпраця з якою принесла Ааміру славу і популярність. Критики назвали комедію «Кращим фільмом року», «Назустріч любові» став номінантом на премію «Filmfare Awards» у дев'яти категоріях, п'ять з яких увінчалися перемогою.

На початку 2000-х років Аамір виконав головні ролі у фільмах «Фатальне свято» Дармеша Даршана і «Лагаан: Одного разу в Індії» Ашутоша Говарікера, де також виступив як співпродюсер. Фільм мав колосальний успіх: творці буквально збирали врожаї нагород, серед яких дев'ять премій «Filmfare Awards», стільки ж «Screen Awards», вісім нагород «Національна кінопремія», а також десять нагород «IIFA Awards». Крім цього фільм Ашутош став номінантом на кінопремію «Оскар», де змагався в номінації за кращий фільм іноземною мовою. Незважаючи на те, що на самому початку творчої кар'єри Кхан, який спостерігав досвід свого батька продюсера, вважав продюсерську справу абсолютно невдячною і кропіткою роботою, в 2000-х він вирішив переглянути свої погляди. Так разом зі своєю дружиною Ріною Дутта він організував власну продюсерську компанію під назвою «Aamir Khan Productions».

Після розриву з дружиною Кхан перебував у пригніченому стані і навіть на кілька років «зав'язав» із кіно. Повернення в рідну творчу стихію відбулося тільки в 2005 році головною роллю у фільмі з символічною назвою «Повстання» режисера Кетана Мехта. Після цієї картини для Ааміра настав наступний етап його творчої кар'єри, який ознаменувався новими головними ролями в індійських фільмах, серед яких «Сліпа любов» Куна Кохлі, «Колір шафрану» Ракеша Омпракаша Мехра, «Три ідіоти» Раджкумара Хірані та інші фільми.

У грудні 2007 року відбулася прем'єра дебютної роботи Кхана в якості режисера, у співпраці з режисером Амолом Гупте він зняв драму «Зірочки на землі». Також він виступив як продюсер і виконавець однієї з головних ролей, а Гупте став автором сценарію фільму. Картина викликала бурю емоцій серед кінокритиків, також вона зібрала кілька десятків нагород на кінофестивалях і була відправлена на «Оскар», проте не потрапила в остаточний список претендентів.

У другому десятилітті 2000-х Аамір встиг знятися в декількох картинах, серед яких драма режисера Кіран Рао «Щоденники Мумбая» (де він також виступив в якості одного з продюсерів, а фільм став режисерським дебютом його нинішньої дружини), трилер Рими Кагті «Пошук» , кримінальний бойовик Віджая Крішна Ачарія «Байкери 3» і фантастична мелодрама Раджкумара Хірані «ПіКей» (у трьох останніх він виконав головні ролі).

З 1986 року Аамір Кхан був одружений на продюсерові Рині Дутта, від якої у нього двоє дітей - донька Айра і син Джуліан. У шлюбі з нею він пробув 16 років. Зараз Аамір одружений вдруге - на продюсері і режисері Кіран Рао. Взимку в 2011 році у пари з'явилася дитина, яку народила сурогатна мати.

Після смерті свого батька Тахіра, Кхан є опікуном свого молодшого брата Файзала, хворого на шизофренію. А також з ними живе мати Ааміра - Зінат Хуссейн.Постери
Ім’я:
30 липня 2021
Ваш коментар