Райнер Клаусманн


Rainer Klausmann
Дата народження:
09 квітня 1949

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Райнер Клаусманн - швейцарський оператор, художник і сценарист. Народився 9 квітня 1949 року. Клаусманн відомий по роботах німецького режисера Фатіха Акіна, він став оператором усіх фільмів режисера. Учителем, що передали Райнеру ази операторського ремесла, став Томас Маух, який працював з німецьким режисером Вернером Херцогом. Клаусманн приступив до роботи в кінці 70-х, він відточував отримані навички в серіалі «Місце злочину». У 1983 році як оператор знімає фільм «Акрополіс сьогодні» режисера Ханса Ліхті. Під час роботи над фільмом також спробував себе в якості сценариста та художника.

За свою творчу кар'єру зняв 59 картин. Клаусманн працював з такими режисерами як Олівер Хіршбігель («Мій останній фільм» (2002), «Діана: Історія кохання» (2013), «Бункер» (2004), «Вторгнення»), Ванесса Йопп («Підійди ближче»), Фатіх Акін («Соліно», «Головою об стіну», «На краю раю» та інші), Еран Рікліс («Лимонне дерево»), Улі Едель («Комплекс Баадер-Майнхофф») та іншими.

Найбільш значущі роботи з творчого списку оператора відбулися в тандемі з Фатіхом Акіном та Олівером Хіршбігелем. Плоди співпраці принесли авторам картин безліч призів на міжнародних кінофестивалях.

У 2013 році Райнер Клаусманн працював відразу над двома біографічними фільмами: «Марія - королева Шотландії» про життя Марії Стюарт (режисера Томаса Імбаха) і «Діана: Історія кохання» про життєві перипетії принцеси Діани (режисера Олівера Хіршбігеля). У тому ж році Клаусманн був зайнятий роботою над драматичною стрічкою «Am Hang» разом з режисером Маркусом Імбоденом. Зараз працює над новим фільмом Фатіха Акіна «Шрам».
Ім’я:
23 червня 2021
Ваш коментар