Сергій КолбінєвРейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 5

Біографія

Колбінев Сергій Анатолійович – український і російський оператор і продюсер. Професійні навички отримав на вищих курсах операторів-постановників у ВДІКу. У 1972 році Колбінев почав працювати на Одеській кіностудії художніх фільмів, і в тому ж році трудився разом з режисером М. Козубенко над створенням науково-популярних фільмів. Попрацювавши кілька років у різних видах, з 1976 року Сергій Анатолійович віддає перевагу художньому кіно.

З середини 1970-х років Сергій Колбінев почав свою професійну кар'єру в якості додаткового оператора. Він працював в таких картинах, як «Рейс перший, рейс останній» Самвела Гаспарова (1974), «Друге народження» і «Очікування полковника Шалигіна» обидва фільми Тимура Золоєва, «Пригоди Петрова і Васєчкіна» Володимира Алейникова (1983), «Весільний подарунок» Ролана Бикова (1982), «Дежа Вю» Юліуса Махульского (1989), «Містифікатор» Яна Михайлова (1990), «Два в одному» і «Мелодія для шарманки» - обидва зняті Кірою Муратовою та багатьох інших стрічках різних режисерів.

З початку 1990-х років Сергій Анатолійович продовжив свою діяльність уже в якості оператора-постановника. Його дебютом стали два фільми режисера Юрія Манусова: «Викидень» і «Чортів п'яниця», які вийшли на екрани в 1991 році. А через рік він працював разом з режисером Юрієм Соломіним над його фільмом «На початку було слово».

На початку 2000-х років Колбінев виступив оператором-постановником в картинах українського режисера Ярослава Лупія «На полі крові. Aceldama» (2001) і «Секонд хенд» (2004). Через кілька років Сергій Анатолійович співпрацював з режисером В'ячеславом Афоніним над його сімейного стрічкою «Сезон відкриттів» і військовою драмою «Сорокапятка», які вперше були продемонстровані глядачам в 2008 році.

У 2009 році Колбінев спробував себе в якості продюсера 6-хвилинної короткометражки Людмили Соколової «Радіомашина», а через три роки став оператором-постановником ще однієї короткометражної стрічки (режисерів Юрія Садомского і Максима Фірсенко) «Шабат» (2011).

У 2012 році в якості оператора Сергій Колбінев взяв участь у створенні картини «У кожного свій Чехов», що складається з п'яти новел за твором великого письменника, адаптованих під сучасну дійсність. А в 2014 році він став оператором-постановником в режисерському дебюті молодої української кінематографістка Юлії Курбатової «Ти мене любиш?», де в головних ролях знялися Артем Міхалков, Сергій Астахов та сама режисер картини.
Ім’я:
01 серпня 2021
Ваш коментар