Джон Крокідас


John Krokidas
Дата народження:
01 жовтня 1973

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Джон Крокідас - американський режисер, сценарист, актор, продюсер, оператор і монтажер, найбільш широко відомий в колі кіногурманів як режисер фільму «Убий своїх коханих».

Джон народився в Спрінгфілді в американському штаті Массачусетс, 1 жовтня 1973 року. Він здобув вищу освіту в Єльському університеті, де навчався акторській майстерності, і за старання йому вручили диплом з відзнакою. Також Крокідас відвідував заняття в Нью-Йоркському університеті і був учасником університетської програми «New York University's Graduate Film Program».

Під час навчання в інституті Крокідас почав знімати кіно, його перші короткометражні роботи завоювали уваги в професійних колах. Перша стрічка - 12-хвилинна комедія «Shame No More» була завершена в 1999 році, Джон зняв її за власним сценарієм, а також виступив ще й монтажером і виконавцем однієї з невеликих ролей. Ця картина була учасницею більш ніж сімдесяти кінофестивалів, а також потрапила в прокат на території більш ніж десяти країн Європи та Північної Америки. Прем'єра його другого фільму відбулася на кінофестивалі в Телуриді в 2001 році. Короткометражка «Slo-Mo» знімалася за сценарієм Крокідаса і його колеги Зіка Ферроу. Ця стрічка отримала позитивні відгуки на батьківщині, після чого вирушила подорожувати по світу, де зібрала кілька нагород і вийшла у фінал «2003 Academy Awards». Фільм був придбаний компаніями «Sundance Channel», «HBO» і «PBS».

Після закінчення університету Джон Крокідас підписав трирічний контракт з компанією «Miramax Films», де займався написанням сценаріїв.

У середині січня 2013 відбулася прем'єра першого повнометражного фільму Крокідаса - біографічної драми про письменників періоду бітників «Убий своїх коханих».Сценарій до фільму був написаний Крокідасом разом з Остіном Банном. У головних ролях знялися Деніел Редкліфф (в ролі Аллена Гінзберга) і Дейн ДеХаан (в ролі Люсьєна Карра). Також у фільмі можна побачити Елізабет Олсен (в ролі Еді Паркер), Майкла Холла (в ролі Девіда Каммерера), Бена Фостера (в образі Вільяма Берроуза) та багатьох інших акторів. Прем'єра стрічки відбулася на 29-му кінофестивалі «Sundance», після чого її демонстрували на фестивалі в Торонто, Лондоні, міжнародному кінофестивалі в Хемптонсі, кінофестивалі в Палм-Спрінгс (де перемогла в номінації «режисери, яких потрібно дивитися»), а також Венеціанському фестивалі, де також здобула перемогу. «Убий своїх коханих» була тепло прийнята строгими критиками і глядацькою аудиторією, а також посіла хороші позиції в рейтингах переглядів.

Зараз Джон зайнятий зйомками епізодів драматичного серіалу «Чорний ящик», що стартував на американських телеекранах навесні 2014 року. Крім роботи на знімальних майданчиках у Крокідаса є педагогічний досвід - він викладав режисуру студентам Єльського університету, університетах в Нью-Йорку і Південної Каліфорнії, а також навчальному закладі «the New School».

Про особисте життя Джона Крокідаса відомо лише те, що він підтримує сексуальні меншини і сам є представником нетрадиційної сексуальної орієнтації.
Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар