Дайан Крюґер


Diane Kruger
Дата народження:
15 липня 1976

Рейтинг персони

8.3 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 3

Біографія

Німецька актриса, продюсер і модель. 

Народилася в містечку Альгерміссен, Нижня Саксонія, Німеччина. Справжнє прізвище - Хайдкрюгер

Вивчала балет в Royal Ballet в Лондоні. Після травми була вимушена залишити балет і повернуться до Німеччини, де стала топ-моделлю. Потім зайнялася акторською майстерністю і за порадою Люка Бессона переїхала до Парижа. 

У 2002 році відбувся дебют актриси - вона зіграла роль Еріки в незалежній кінопостановці "Віртуоз" режисера Жана-Пьєрра Ру з Денісом Хоппером і Крістофером Ламбертом в головних ролях. Проте публіка її помітила після ролі у фільмі Гійома Кане "Як скажеш" (2002). Пізніше послідували епізодична роль в кримінальному фільмі Седріка Клапіша "Ні за, ні проти (а зовсім навпаки)" (2003) і одна з головних в бойовику Луі-Паскаля Кувелера "Мішель Вальян: Жага швидкості" (2003). Завдяки ролі в останньому вона отримала ще більшу популярність в Європі. 

Але світової популярності вона добилася завдяки новому проекту студії "Warner Bros." - епічному блокбастеру "Троя" Вольфганга Петерсена. "Троя" стала однією з кіноподій року, природно, піднявши і актрису на зоряну висоту. З виходом "Трої" в травні 2004 преса назвала її "Відкриттям Голлівуду". За роль Єлени Троянської Дайан отримала премію "Chopard Trophy" на кінофестивалі у Каннах (премія вручається самим багатообіцяючим талантам). 

Потім послідувала головна роль у фільмі "Скарб Нації" Джона Тартелтауба (2004). За цю роль Крюгер отримала номінацію на премію "Сатурн" Академії научно-фантастичних фільмів і фільмів жахів. 

У 2005 році вона взяла участь в декількох проектах - таких, як "Френкі" (актриса також виступила в ролі продюсера цієї картини), "Щасливого Різдва" Крістіана Каріона  та інших. 

У 2006 році зіграла головні ролі в декількох європейських фільмах, серед яких "Копіюючи Бетховена" польського режисера Агнешки Холланд, французький блокбастер "Отряди тигрів" Жерома Корню, а також екранізація відомого романа "Прощай, Бафана"  режисера Білле Аугуста.Постери
Ім’я:
22 червня 2021
Ваш коментар