Жора Крижовніков


Жора Крыжовников

Рейтинг персони

5.3 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 6

Біографія

Російський режисер, сценарист і продюсер Жора Крижовніков режисер популярного комедійного серіалу «Кухня», а крім того є автором низки кінофільмів і телевізійних проектів.

Справжнє ім'я режисера - Андрій Миколайович Першин. Народився 17 лютого 1979 року в місті Саров Нижегородської області. Освіту здобув у ГІТІСі, де навчався режисурі на курсі відомого радянського режисера Марка Захарова. А також отримав диплом за спеціальністю економіки та продюсерства у ВДІКу в майстерні Олександра Акопова. Деякий час Жора працював викладачем акторської майстерності на курсі Олега Кудряшева в РАТІ і у Андрія Паніна у ВДІКу. З 2006 року як режисер ставить вистави в театрі «АпАРТе». Театральні гурмани схвально відгукувалися про його сценічні рішення в спектаклях «Міра за міру» (по Вільяму Шекспіру), «Старий друг краще» (за твором Островського) і «Холостий Мольєр» (поставлений за мотивами твору французького комедіографа Жана-Батіста Поклена в театрі «Школа сучасної п'єси »). Критики в журналі «Итоги» відзначили особливу «студентську невибагливість» і простодушність молодого режисера, якої так не вистачає в суворий «дорослий» час. Згодом це стало основною зброєю Крижовнікова в його театральних і кіно роботах.

З 2007го року Крижовніков почав працювати на телебаченні. Першою практикою стала робота в якості режисера-постановника «Ти - суперстар» на телеканалі НТВ. У цьому проекті режисер трудився аж до 2011 року. Крім цього був зайнятий в інших популярних телевізійних проектах: «Дурні й дороги» на РЕН-ТВ, «Велика різниця» на Першому каналі, «Карнавальна ніч з Максимом Аверіним» на каналі НТВ, новорічному «Олів'є-шоу» на Першому каналі, був автором сценарію і режисером профайлів російського відбіркового туру «Євробачення». А з 2009 року відкриває для себе світ кінематографа.

Перші короткометражні фільми знімає у співавторстві з Олегом Глушковим. У 2009-му світ познайомився з трьома короткометражними фільмами початківця кінорежисера («Дракон Абас Блю», «Пушкін дуель», «Казроп»). А в 2010-му знімає фантастичний 8-ми хвилинний фільм, створений за власним сценарієм «Щаслива покупка». Історія розповідає про придбання дівчиною Світланою людиноподібного робота, який має у своєму арсеналі функцію підлаштовуватися під характер «господаря». У титрах цього фільму вперше з'являється прізвище Жори Крижовнікова. Андрій Першин вирішує змінити свій образ починаючи з імені. Як заявляє в одному з інтерв'ю сам Андрій, Андрій Першин - це телеремесленник, який знімав комедійні розважальні телешоу, а Жора Крижовніков - серйозна, принципова людина, яка зайнята справою і відповідає за свою роботу.

Наступним дітищем режисера стала короткометражна стрічка в жанрі жахів «Прокляття». Корткометражка створена в стилі «знайдена плівка» (found footage) - прийом, використовуваний в кінокошмарах, що створює вигляд знайдених відеозаписів зниклих або померлих діючих героїв картини. Крижовніков для створення фільму використовував мінімальний бюджет при мінімальних витратах часу (ролик знятий всього за півдня). Тим не менш, саме він вплинув на подальшу кар'єру Крижовнікова-кінорежисера. Продюсери, що працювали над фільмом «Гірко!», Побачили роботу Жори в інтернеті, і настільки перейнялися, що запросили молодого таланта в якості режисера в свою картину. Так в 2013 році на екрани вийшов фільм «Гірко!». Стрічка була створена режисером у тій же стилістиці, що і попередній його фільм. У головних ролях картини з'явилися знаменитий телеведучий і актор Сергій Свєтлаков і Юлія Александрова (дружина режисера). Критики назвали фільм найприбутковішим російським кінофільмом за історію кінопрокатного бізнесу. Він зібрав більше 25 мільйонів доларів, коли витрати на створення склали всього 1,5 мільйон. «Гірко!» був названий «Відкриттям року» і нагороджений премією Ніка, а також зібрав 9 номінацій на «Золотого орла» і отримав престижну кінопремію «Блокбастер».

У 2014-му Крижовніков працює над продовженням серіалу «Кухня». Хоча, при тому, що проект є одним з найбільш успішних телевізійних продуктів на сьогоднішній день, свої заслуги режисер оцінює досить скромно, віддаючи всі лаври сценаристам. Адже, за словами самого Крижовнікова, його завдання полягає лише в тому, щоб прекрасні історії якісно дійшли до глядача.

Одружений на російській актрисі Юлії Александрової, яка з самого старту кар'єри Крижовнікова бере участь у всіх його роботах (як театральних, так і кінематографічних). Разом вони виховують доньку Віру.
Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар