Аскольд Куров

Увійти через
Реєстрація
 
фильм Власть

Аскольд Куров
 
Аскольд Куров (Аскольд Куров)
Дата народження: 22 березня 1974 1974-03-22
Біографія
 

 Режисер-документаліст.

Народився 22 березня 1974 року в Узбецької РСР. У 1991 році переїхав до Росії. Вивчав філологію, театр, теологію. Випускник Майстерні документального кіно Марини Разбежкіної (2010).

У 2013 році фільм «Зима, йди!», Знятий Куров і ще декількома режисерами з Майстерні Разбежкіної, і присвячений російським протестним акціям грудня 2011 року - березня 2012 року, отримав ряд міжнародних нагород і номінувався на «Ніку» і «Золотий орел» як кращий неігровий фільм. У грудні того ж року на XIX Міжнародному фестивалі фільмів про права людини «Сталкер» Куров представив картину «Ленінленд», яку створив самостійно як режисер і автор сценарію. «Ленінленд», що розповідає про підмосковному музеї «Горки Ленінські» і його працівників, присвячений, за словами Курова, проблеми консервації радянського світу в сучасній Росії. У вересні 2014 року «Ленінленд» брав участь в програмі XXIV Міжнародного кінофестивалю «Послання до Людини» (причому один з фестивальних показів відбувся на території слідчого ізолятора № 1, більш відомого як «Хрести»), за підсумками якого Куров отримав приз «Кентавр» за кращий дебют.

Великий резонанс викликав фільм «Діти 404» (2014 року), поставлений Аскольдом Курова спільно з Павлом Лопарёвим. Картина присвячена російським підліткам - представникам ЛГБТ - і однойменної групи підтримки в Інтернеті. Російська прем'єра фільму відбулася 23 квітня 2014 року в Москві, міжнародна - пройшла в Торонто. У червні фільм «Діти 404» став одним з помітних подій Міжнародного кінофестивалю «Дзеркало» імені Андрія Тарковського, викликавши бурхливі дискусії. Фестивальні покази фільму також були організовані у Владивостоці, Будапешті, Гамбурзі. За свідченням Курова, «на міжнародних кінофестивалях фільм проходить успішно», режисер також зазначив, що в Канаді «Діти 404» були включені в спеціальну програму документального кіно для школярів. У Росії ж прем'єру картини намагалися припинити так звані «православні активісти», а до її творцем проявила інтерес прокуратура Перешкодою для публічної демонстрації «Дітей 404» в Росії також є відсутність у фільму прокатного посвідчення, проте, це вимога законодавства було обійдено на фестивалі «Роби фільм», що пройшов у Москві в кінці жовтня: глядачі дивилися картину на орендованих або принесених із собою ноутбуках (в останньому випадку гостям огляду видавалися USB-флеш-накопичувачі з фільмом).

У 2014 році Аскольд Куров разом з Андрієм Литвиненко почав знімати фільм «Процес» про український режисера укладеному в російській в'язниці.

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
0 / 10 Голосів:
Коментарі
 
Ім’я
21 лютого 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговоренняfk tw