Іраклій Квірікадзе


Ираклий Квирикадзе
Дата народження:
12 липня 1939

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Сценарист, режисер, продюсер і педагог Іраклій Михайлович Квірікадзе народився в Батумі (Грузія) 12 липня 1939 року. Спочатку вирішив пов'язати своє життя з журналістикою, для чого в 1964 році закінчив Тбіліський університет. А через 4 роки (1968) отримав диплом за спеціальністю «режисура» у ВДІКу на курсі у знаменитого радянського режисера Григорія Наумовича Чухрая.

У кінематографі Іраклій Михайлович почав працювати з 1970-х років. А також зняв низку документальних фільмів («Заздравная», «Вирішальний крок», «В горах Паміру») на ТО «Телефільм» в Тбілісі. Першою режисерською роботою став телевізійний короткометражний фільм «Глечик», який вийшов на екрани в 1970 році. Ця 35-хвилинна комедійна стрічка про людину, яка за збігом обставин залізла в глечик і три дні просиділа на дні, не в силах звідти вибратися, послужила хорошим стартом для, тоді ще, початківця режисера. Наступні два фільми «Городок Анара» (1976) і «Плавець» (1980) створив вже за власними сценаріями. В якості режисера Квірікадзе працював над 11 фільмами, але більшою мірою проявив себе, як талановитий сценарист, який створював матеріал не тільки для своїх фільмів, але й для картин своїх колег. 26 його сценаріїв втілилися в прекрасні кінострічки, серед яких: «Ліміта» (1996) російського режисера Дениса Євстигнєєва, два грузинських фільми Нани Джорджадзе «Тисяча і один рецепт закоханого кулінара» і «27 вкрадених поцілунків» (де заодно знявся в невеликій ролі пасажира автобуса ), мелодрама «Грецькі канікули» (2005) режисера Віри Сторожовий, пригодницький фільм Ельдара Рязанова «Андерсен. Життя без любові »(2006), пригодницький трилер Микити Михалкова« Грибоєдов »(2012) та багато інших. Також Квірікадзе брав участь у створенні нашумілої екранізації Віктора Пелевіна «Generation P» (2011) режисера Віктора Гінзбурга. Іраклій Михайлович став автором сценарію і режисером однієї з новел («Нікітінські ворота») у контексті російського альманаху «Москва, я люблю тебе» (2009), а також написав сценарій новели «Висотка», знятої одним з 18 режисерів, які працювали над створенням цього кінозбірника. Останньою закінченою режисерською роботою на сьогоднішній день стала історична драма «Распутін», прем'єра якої відбулися 7 листопада 2013 року. Історія, яку описав Квірікадзе в сценарії, розповідає про неординарну особистість Григорія Распутіна, його існування в клубку взаємин з представниками правлячого двору. Головну роль виконав популярний у всьому світі Жерар Депардьє, а разом з ним на знімальному майданчику також працювали Фанні Ардан, Володимир Машков, Ганна Міхалкова, Філіп Янковський та багато інших іменитих акторів. У російській версії фільму, над якою працював Іраклій, головні ролі дублювали Сергій Гармаш і Марина Нейолова.

Іраклій Михайлович втілив свій талант і в інших галузях кінематографа: він з'являвся в кадрах своїх фільмів як актор, а також виконував невеликі ролі у фільмах і серіалах своїх колег (міні-серіал «Тільки ти», комедії «Робинзонада чи мій англійська дідусь»). А ще займався продюсерською діяльністю: з під його крила були випущені 7 телесеріалів. Цікавим творчим досвідом також став його комедійний фільм «Подорож товариша Сталіна в Африку», де окрім вже звичних всім втілень режисера і сценариста, Квірікадзе виступив як композитор.

Зараз Іраклій Квірікадзе займається педагогічною діяльністю, навчаючи майбутніх режисерів ігрового кіно в Інституті Сучасного Мистецтва і на Вищих режисерських курсах в російській столиці.Постери
Ім’я:
23 червня 2021
Ваш коментар