Жан-Франсуа Лагіоні


Jean-François Laguionie
Дата народження:
04 жовтня 1939

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Французький аніматор, письменник і художник. Володар «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю і премії «Сезар», лауреат і номінант інших національних і міжнародних кінофестивалів.

Навчався в Школі Драматичних мистецтв (L'école de la rue Blanche). Спочатку Лагіоні хотів займатися театром, працював над створенням декорацій і освітленням. Брав участь у створенні дитячих вистав в китайській силуетній техніці. У Поля Грімо, з яким він познайомився під час навчання завдяки однолітка і одному Жаку Коломба, режисер перейняв деякі особливості своєї майбутньої творчої манери і захоплення мультиплікацією. Випробував сильний вплив чеської школи анімації. З 1964 по 1972 рік працював на студії Грімо над короткометражної мультиплікацією.

У 1965 році зняв короткометражний мультфільм «Мадемуазель і віолончеліст». Мультфільм отримав Гран-прі на фестивалі в Ансі. У 1978 році був удостоєний нагороди «Золота пальмова гілка» в категорії «Короткий метр» на Каннському міжнародному кінофестивалі за короткометражний фільм «Подорож через Атлантику на веслах». Цей же мультфільм отримав премію Сезар за найкращий анімаційний фільм року. У 1979 році в Cévennes Лагіоні відкрив власну студію. У 1984 році створив студію «La fabrique», якою керував до 2000 року, став виступати в якості продюсера своїх і чужих повнометражних мультфільмів. З 1984 року Лагіоні зняв кілька повнометражних мультфільмів: «Гвен, Книга пісків», «Замок мавп», «Острів Блекмор» ... У 1985 році закінчив зйомки свого першого повнометражного фільму «Гвен, Книга піску» (Gwen, le livre de sable). Кінець часів. Дівчинка-сирота прийнята в кочове плем'я. Пустелю, в якій вона проживає, населяють гігантські копії предметів з повсякденного життя колишнього світу, що втратили своє призначення. Її друга викрадають. Героїня вирушає на розшуки і стикається з жителями таємного міста, що перетворили атрибути повсякденного життя минулого в предмети релігійного культу.

У мультфільмі «Королівство мавп» (1999, Le Château des singes) протистоять один одному два мавпячих племені. Одне знаходиться в стані дикості, інше відзначено рисами цивілізованості. Мавпи ходять на двох ногах, носять одяг, слухають музику, читають книги. Дія мультфільму «Острів Блекмор» (2003, L 'Île de Black Mór) відбувається в 1803 році. Сирота, який живе в притулку, мріє про далекі подорожі. З двома зустрінутими їм шахраями він відправляється на острів за скарбами. Фільм «Картина» (Le Tableau) був знятий в 2011 році. Сюжет заснований на протиборстві намальованих персонажів картини з начерками. Героїня вирушає з друзями на пошуки художника, який зможе допомогти їм. Поєднуються ігрові епізоди (художник, який намалював персонажів) і мальована мультиплікація (герої картин художника).

Режисер проводив зйомки для телебачення, виконував при цьому функції художника, художнього керівника, продюсера і художника-постановника. Виступав в якості учасника та ілюстратора книг. Проживає в Великобританії з 2005 року.
Ім’я:
22 вересня 2021
Ваш коментар