Сергій Лавренюк


Дата народження:
08 березня 1971

Рейтинг персони

5.9 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 7

Біографія

 Український кіно-, теле- і театральний продюсер, бізнесмен. Член Європейської кіноакадемії (2018) та Асоціації кіноіндустрії України, входить до правління Української кіноакадемії.

Сергій Лавренюк народився і виріс у Львові. Здобув другу вищу освіту за спеціальністю «Менеджмент і Економіка» у Львівському Державному політехнічному університеті, після чого два роки займався викладацькою діяльністю. З 1994 року Лавренюк займається дистрибуційним бізнесом. З 2012 року є засновником і співвласником телеканалу «Сонце» та компанії «Solar Media Entertainment».

У 2016 році дебютував як кінопродюсер фільму Любомира Левицького «#Selfieparty», який зайняв третє місце за підсумками зборів першого прокатного вікенду та перебував у прокаті 7 тижнів, зайнявши 5-те місце за підсумками бокс-офісу серед українських релізів за 25 років сучасного вітчизняного кінопрокату. У цьому ж році Сергій Лавренюк виступив як продюсер театральної антрепризи «Ідеальна сімейка», режисера Дмитра Богомазова, прем'єра якого пройшла на сцені театру імені Івана Франка в Києві. У 2017 році компанія Сергія Лавренюка «Solar Media Entertainment» взяла участь у створенні копродукційної стрічки режисера Сергія Лозниці «Лагідна», яка брала участь в основній конкурсній програмі ювілейного 70-го Каннського кінофестивалю.

У 2018 році вийшов фільм спільного виробництва Франції, Ісландії та України «Гірська жінка: на війні», поставлений ісландським режисераом Бенедиктом Ерлінґссонаом, співпродююсером якого з українського боку виступив Сергій Лавренюк. Стрічка була представлена у програмі Міжнародного тижня критики на 71-му Каннському кінофестивалі та брала участь у ще кількох кінофестивалях й отримала низку фестивальних та професійних кінонагород.

Сергій Лавренюк виступив генеральним продюсером (спільно з Михайлом Хомою) кінокомедії 2018 року «DZIDZIO Контрабас» режисера Олега Борщевського. За перший вікенд фільм зібрав 7,7 млн ​​грн., а за результатами двох тижнів прокату його подивилися більше 200 000 глядачів в Україні; підсумки зборів склали 15 025 000 грн., що стало абсолютним рекордом для українського кіно за 26 років незалежності країни. Загалом, за 13 тижнів прокату стрічка зібрала в Україні 22 148 470 грн. У 2017 році Сергій Лавренюк став членом правління Української кіноакадемії.
Ім’я:
15 червня 2021
Ваш коментар