Тоні Люн Чу Вай

Увійти через
Реєстрація
 

Тоні Люн Чу Вай
 
Тоні Люн Чу Вай (Tony Leung Chiu Wai)
Дата народження: 27 червня 1962 1962-06-27
Біографія
 

Актор, співак.

Місце народження: Гонконг.

Часто виступає під псевдонімом Тоні Шорт (Коротун), що б його не плутали з іншим актором Тоні Люн Ка Фай, який відомий в Гонконзі як Великий Тоні. Є сином актора і поп-співачки. У дитинстві батько залишив сім'ю і мати виховувала майбутнього актора і його сестру поодинці. Цей випадок відклав відбиток на хлопчику. Якщо спочатку він був досить бешкетним і веселим хлопчиком, то після того, як батько пышоа, він став тихим і стриманим. Частково це і вплинуло на його бажання стати актором, щоб трохи розкріпачитися. Відвідуючи приватну школу, в 15 років йде звідти, бо мати не змогла далі оплачувати навчання. Після школи він намагаючись заробити грошей, працював рознощиком продуктів бакалійної лавки свого дядька, продавцем в торговому центрі. Переломним моментом стала його зустріч зі Стівеном Чоу ("Шаолінського футбол"), який надихнув його на акторські курси. Пізніше вони так і продовжують спілкуватися.

У 1982 році пройшовши курси в TVB, починає виступати в якості актора різних телепередач і шоу. Спочатку знімався в різних дитячих і підліткових проектах, чому сприяла його зовнішність. Пізніше TVB називає його як одного зі своїх "П'яти тигрів", маючи на увазі його значимість в житті компанії.

У кіно приходить на початку 80-х років. Кумедний факт, що вважай однією з перших ролей стала епізодична у фільмі "Вимушена помста" (1982) за участю Чака Норріса.

Однією з проривних ж стала роль в "Круто зварених" (1992), показовому і одному з кращих фільмів Джона Ву. Вже на піку своєї кар'єри він ще кілька разів зіграє в постановках Джона Ву ("Битва біля червоної скелі"). Починаючи як актор "простих" фільмів, в дев'яностих його кар'єра набирає стрімких обертів. Зокрема завдяки його співпраці з Джоном Ву і Вонгом Кар-Ваем. У 2002 виконує ролі в "Герой" і кримінальному фільмі "Подвійна рокіровка". Останній став ісходником для рімейка "Відступники" (2006). Сам Мартін Скорсезе, який зняв рімейк, є шанувальником цього актора з Гонконгу. Знімаючись в кримінальній темі робіт Джона Ву, відходить від теми у Вонга Кар-Вая, який із задоволенням теж його бере в багато свої проекти.

Найчастіше виступає в образах трохи замислених персонажів, в яких видно якийсь внутрішній вантаж або туга, похмурих антигерої, які однак по своїм внутрішнім причинам можуть зійти до допомоги противнику. У 2013 році він знімається у ще одному проекті Вонга Кар- Вая. "Великий майстер" оповідає про великого Іп Мана, що став потім учителем Брюса Лі.

Крім рідної, знає в достатній мірі англійську та іспанську мови. Одружений на актрисі Карині Лау, на якій одружився влітку 2008 року. З Кариною Лау артист був знайомий ще на початку 80-х, граючи з нею в спільних проектах. У той час він поки ще зустрічався з подружкою Карини Лау.

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
0 / 10 Голосів:
Коментарі
 
Ім’я
20 квітня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговоренняfk tw