Ілзе Ліепа


Илзе Лиепа
Дата народження:
22 листопада 1963

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Російська актриса і танцівниця. 

Ілзе Ліепа народилася в Москві в сім'ї драматичної актриси Маргарити Жигунової і відомого танцівника Маріса Ліепи

У 1981 році після закінчення Московського академічного хореографічного училища її довго не брали в трупу Великого театру. Потрапити туди вона змогла лише ціною того, що покинула театр свого батька – Маріса Ліепи

На початку своєї кар'єри виконувала характерні танці в операх: "Кармен", "Іван Сусанін", "Князь Ігор", "Хованщина", "Млада" та інші. 

4 грудня 1989 року на сцені Концертного залу імені П.І.Чайковського відбувся її перший творчий вечір, в якому Ілзе танцювала сім хореографічних номерів і балет Михайла Фокіна "Видіння троянди".  Наступного року балерина підготувала ще два своїх творчих вечори з новою програмою. З тих пір практично щорічні "бенефіси" Ілзе Ліепа на сцені Концертного залу імені П.І.Чайковського або Театру оперети вже стали традицією для балетного життя Москви.

На сьогоднішній день багато виступає в Росії і за кордоном в сольних і концертних програмах з класичним і сучасним репертуаром: "Лебідь", "Видіння троянди", "Шехерезада", "Мадам Боварі". 

Багато глядачів пізнали Ілзе ще і завдяки кіно. Вона знімалася в художніх фільмах "Блискучий світ" 1984 р., "Дитинство Бембі" 1985 р., "Лермонтов" 1985 р., "Михайло Ломоносов" 1986 р., "Імперія під ударом" 1999 р., "Самозванці" 2001 р. і "Кохай мене" 2005 р. 

У 1991 році Ілзе Ліепа закінчила педагогічне відділення ГІТІСа. 

З 1994 року - художній керівник асоціації "Золоте століття", а зараз - член правління Добродійного Фонду імені Маріса Ліепи.
Ім’я:
22 червня 2021
Ваш коментар