Кеннет Лонерґан


Kenneth Lonergan
Дата народження:
16 жовтня 1962

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Американський сценарист, режисер, актор.

Кеннет Лонерган народився 16 жовтня 1962 року в Нью-Йорку, США. Його мама представниця євреїв ашкеназі, а тато – ірландець. Одружений на Дж. Сміт-Камерон. У пари є одна дитина.

Кеннет почав свою кар'єру в кінематографі в 1994 році як сценарист: його першою роботою була частина 12 епізоду 4 сезону мультсеріалу "Даг" – "Даг влаштовує вечірку".

У 1999 Кеннет спільно з Пітером Толаном і Харольдом Ремісом створили сценарій для хорошого фільму "Аналізуй це" з Робертом де Ніро в головній ролі.

У 2000 році Лонерган вирішив спробувати себе ше і в режисерському кріслі. Його фільм "Можеш розраховувати на мене" в 2001 році удостоївся номінації на "Оскар" за "Кращий сценарій", який написав сам Кеннет. Крім того, Лонерган дебютував в цьому фільмі і як актор, зігравши Рона. Ця картина удостоїлася номінації ще й на "Золотий глобус" в категорії "Кращий сценарій".

У 2001 році Кеннет був номінований на Пулітцерівську премію за його п'єсу "The Waverly Gallery" ( "Галерея Уеверлі").

У 2003 році Кеннет Лонерган знову був номінований на "Оскар" за "Кращий оригінальний сценарій" у фільмі "Банди Нью-Йорка".

У 2008 році вийшла ще одна робота режисера-сценариста-актора Лонергана – "Маргарет", де зіграли його дружина Дж. Сміт-Камерон, Анна Пекуін і Жан Рено.

Ще одна його п'єса "Lobby hero" ( "Герой лобі") в 2011 році була номінована на Jeff Award за "Кращу постановка в категорії" Драматичний спектакль "" .
Ім’я:
20 вересня 2021
Ваш коментар