Павло Лунгін


Персона - Павло Лунгін
Like
Павел Лунгин
Дата народження:
12 липня 1949

Рейтинг персони

9 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Російський режисер, сценарист і продюсер. 

Народився в Москві, Росія. 

В 1971 закінчив відділення структурної і прикладної лінгвістики МГУ, в 1980 — режисерське відділення Вищих курсів сценаристів і режисерів. У кіно Павло Лунгін дебютував в 1976 році як сценарист фільму "Вся справа в братові". З початку 1990-х років живе у Франції і знімає всі свої фільми за участю французьких продюсерів, але як і раніше — в Росії і про Росію. 

На головну роль в свою першу режисерську роботу, фільм "Таксі-блюз", Павло Лунгін запросив відомого андеграундного рок-поета, лідера групи "Звуки Му" Петра Мамонова, відкривши його як кіноактора. Цей фільм став справжньою кіноподією тих років і отримав на Каннському фестивалі "Спеціальний приз за режисуру". В 2006 році Лунгін зняв свій другий фільм з Петром Мамоновим в головній ролі, "Острів",  за сценарієм Дмитра Соболева. Фільм мав успіх, викликав великий резонанс, зібрав безліч винагород на кінофестивалях. Влітку 2008 року Павло Лунгін закінчив зйомки нового фільму, в головних ролях в якому знялися Мамонов і Олег Янковський. Фільм "Цар" був показаний на Каннському і Московському кінофестивалях в 2009 році. 

В січні 2004 року Павло Лунгін разом з однодумцями організував "Студію Павла Лунгіна" по випуску повнометражних художніх, телевізійних і документальних фільмів. 

Лауреат премії "Фонду Ролана Бикова" (2008).                                                                                                          Лауреат Кінопремії "Золотий Орел 2006" за режисерську роботу у фільмі "Острів".Ім’я:
05 грудня 2019
Ваш коментар