Олександр Ликов - біографія, фільмографія та фото Олександр Ликов - Kino-teatr.ua

Київ
язык
Увійти через
facebook google

Олександр Ликов


Персона - Олександр Ликов
Like
«Александр Лыков»
Дата народження:
30 листопада 1961

Біографія

Олександр Анатолійович Ликов - російський актор і актор дубляжу, відомий за ролями у фільмах «Хрустальов, машину!», «Їсти подано!», «День дурня» і в серіалах «Диверсант» і «Вулиці розбитих ліхтарів».

Олександр народився 30 листопада 1961 року в місті Рахья Ленінградської області (Всеволожського району). У дитинстві він отримав серйозну травму хребта (впав з гойдалки) і лікарі поставили йому невтішний діагноз. Щоб уникнути інвалідності Ликов займався фізичними вправами, що дозволило йому вилікуватися. Трохи пізніше він навіть займався карате і біатлоном. Після закінчення школи Ликов вибрав для себе зовсім нетворчу спеціальність будівельника. А навчатися мистецтву почав лише в 1980-х. У 1984 році він отримав акторську освіту на відділенні драматичних мистецтв у ЛГИТМіК під заступництвом керівника курсу - російського театрального режисера В. В. Петрова.

Рік після інституту Ликов служив батьківщині в стройбатальоні на Півночі. Повернувшись з армії Олександр приєднався до трупи театру імені Ленсовета, де працював до 1989 року, після чого перейшов в Ленінградський ТЮГ, також його можна було побачити в постановках на сцені Театру на Литійному, театру «Балтійський дім» (колишній театр Ленінського комсомолу) і театрі «Територія». Актора можна було побачити в спектаклях «Собаче серце» (в театрі Ленсовета), «Еквус» і «Прийшов - приїхало Різдво Христове» (у ТЮГу імені Брянцева), «Розмова пізньої осені», «Смертельні ігри», «Скупий» і «На всякого мудреця досить простоти» (в театрі на Литійному) та інших.

Дебют Ликова в кіно відбувся на початку 1980-х років. Його першою роллю став хлопець у під'їзді з короткометражного фільму режисера Михайла Нікітіна «Други ігрищ та забав» (1981 рік). Після цього актор знімався у фільмах «Сірано де Бержерак», «Бакенбарди», «Під маскою« Чорної кішки» та багатьох інших. За свою творчу кар'єру він встиг з'явитися в більш ніж 80 різнопланових ролях. Особливу популярність актор здобув завдяки ролі капітана Володимира Казанцева в детективному серіалі «Вулиця розбитих ліхтарів». Також Ликова можна було побачити в серіалах «Бандитський Петербург», «Агент національної безпеки», «Весела компанія», «Загибель Імперії», «Полювання на ізюбра» та багатьох інших. Серед повнометражних картин, в яких був задіяний Ликов, можна відзначити драму Олексія Германа «Хрустальов, машину!», міні-серіал «Турецький Гамбіт», комедію «Канікули суворого режиму», історичний фільм естонського режисера Адреса Пуустумаа «18-14», версію знаменитої історії «Три мушкетери» Сергія Жигунова та інші.

На початку 2010-х Ликов встиг знятися в більш ніж 10 різних фільмах і серіалах, серед них: бойовик Павла Санаєва «На грі 2. Новий рівень», серіали «Костоправ», «Без права на вибір», «Шерлок Холмс» Андрія Кавуна, детективний серіал «Версія 2» і «Версія 3», де він виконав головну роль Олександра Жевіса, міні-серіал «Розшук» і «Інквізитор», де Ликов знову з'явився в образі головних героїв.

У 2014 році Олександр поповнив список ролей ще однієї головною - в пригодницькій комедії Олександра Баранова «День дурня», в якому зіграв у парі з молодим актором Олексієм Веселкіним. Після цього актора можна було побачити разом з Сергієм Гармашем та Олексієм Горбуновим у детективному серіалі Ігоря Копилова «Ленінград 46» і в головній ролі міні-серіалу Антона Сіверса «Рятуйся, брат», який вже готовий до виходу на екрани.

Крім роботи в кіно Олександр працює на телебаченні. Він брав участь у телепроекті «Хамелеон» і в 2003 році був учасником реаліті-шоу «Останній герой-3».

З 1980-х років Ликов живе з дружиною Аллою Ликовою, від якої у нього двоє дітей - донька Катерина та син Матвій, який нині працює в модельному бізнесі. Нещодавно Олександр став ще й щасливим дідусем внука Давида.


Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
0 / 10 Голосів:


Ім’я
18 серпня 2019
Ваш коментар