007

Келлі Макдональд


Kelly Macdonald
Дата народження:
23 лютого 1976

Рейтинг персони

8.8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 4

Біографія

Шотландська актриса. 

Народилася в Глазго, Шотландія. 

З дитячих років Келлі хотіла стати актрисою, кілька разів виступала в місцевому театральному клубі і мріяла про вступ до театральної школи, проте після того, як вона пішла з коледжу, їй довелося працювати барменшею. Саме тоді вона випадково дізналася про набір акторів для зйомок у фільмі Денні Бойла "На голці" (1996) і вирішила спробувати свої сили, прийшовши на кастинг. Не дивлячись на повну відсутність акторського досвіду, Келлі була затверджена на роль Діани, цинічної подруги головного героя фільму. 

Картина мала великий успіх, а сама Келлі навіть була висунута на здобуття премії шотландського відділення Британської академії кіно і телебачення. У тому ж році на екранах з'явилася драма "Стелла показує фокуси" (1996, реж. Кокі Гідройк).

Незабаром Келлі знялася у фільмі "Кузина Бетта" (1997, реж. Дес Макануфф). Кар'єра недавньої дебютантки розвивалася стрімко - після того, як вона з'явилася в невеликій ролі придворної пані в костюмованій історичній драмі "Єлизавета" (1998, реж. Шекхар Капур), наступного року на екрани вийшло відразу декілька картин з її участю: "Моє веселе життя" (реж. Х'ю Хадсон), "Ентропія" (реж. Філ Жоану), "Розкішне життя" (реж. Грег Аракі). 

Услід за цим послідував ряд найрізноманітніших ролей у фільмах -  "Будинок двох сімей" (2000, реж. Реймонд Де Фелітта), "Голоси" (2000, реж. Саймон Селлан Джонс), "Вилитий Синатра" (2000, реж. Пітер Капальді). 

В 2000 році актриса вийшла заміж за бас-гітариста популярної шотландської групи "Travis" Дугі Пейна. Незабаром вона зіграла служницю Мері в детективній драмі Роберта Олтмена "Госфорд Парк" (2001), в якій знімалося немало зірок британського кіно. 

Черговим досягненням для Келлі стала роль журналістки Делли Сміт, що розслідує політичне вбивство в телевізійному серіалі "Стан справ" (2003). У тому ж році вона знялася в ірландській кримінальній картині "Розрив" (2003, реж. Джон Краулі).  

2005 рік виявився надзвичайно продуктивним для актриси - вона зіграла декілька ролей другого плану, у тому числі у фільмі-казці "Няня Макфі" (реж. Керк Джонс) і картині "Трістрам Шенді: Історія півника і бичка" (реж. Майкл Уінтерботт). Проте найбільш яскравою акторською роботою стала роль Джини, прямолінійної і енергійної подружки високопоставленого чиновника в романтичній комедії "Дівчина з кафе" (реж. Девід Йейтс). Наступного року за роль Джини Келлі Макдональд була удостоєна американської телевізійною премії "Еммі" і номінації на "Золотий глобус".Постери
Ім’я:
17 жовтня 2021
Ваш коментар