Петро Мамонов


Петр Мамонов
Дата народження:
14 квітня 1951

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Російський актор і музикант. 

Народився в Москві, Росія. 

Яскраво вираженими артистичними здібностями володів ще в дитинстві. Закінчив Московський державний університет друку. Працював вантажником, банщиком і ліфтером у Будинку Літфонду. Петро Мамонов завжди писав вірші, пісні почав писати близько 1980 року. До моменту створення групи "Звуки Му" в 1983 році, лідером, фронтменом і єдиним беззмінним учасником якої є Мамонов, йому було вже за 30. Досконало володіє англійською і норвезькою мовами, його переклади публікувалися в багатьох поетичних антологіях. Перший альбом групи виданий англійським продюсером Brian Eno в Лондоні. Гастролі у Великобританії, США, Європі. У Росії видано близько 20 альбомів. 

В 1992 р. ставить спектаклі в московському драматичному театрі ім. К.С. Станіславського: "Лисий Брюнет", "Полковнику ніхто не пише", "Чи є життя на Марсі", "Шоколадний Пушкін", "Миші + Зеленуватий". Спектаклі брали участь у міжнародних фестивалях Європи і Америки.

Серед фільмів, в яких знявся Петро Мамонов в головній ролі, роботи режисера Павла Лугіна "Таксі-блюз" (1990, приз за кращу режисерську роботу на "кінофестивалі у Каннах" 1990 року), "Острів" (2006, шість премій "Золотий орел", у тому числі за кращу чоловічу роль) і "Цар" (2009).
Ім’я:
22 червня 2021
Ваш коментар