Меґан Маркл


Meghan Markle
Дата народження:
04 серпня 1981

Рейтинг персони

8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

  Американська акторка та модель, дружина британського принца Гаррі, герцогиня Сассекська.

Народилася 4 серпня 1981 року в Лос-Анджелесі (Каліфорнія, США). Батько має голландське та ірландське походження, за фахом режисер. Мати — афроамериканка, психотерапевт і викладач йоги. Предки Меган по материнській лінії походять з Африки і були рабами на бавовняних плантаціях південних американських штатів. По батьківській лінії генеалогія Меган походить з Німеччини та Швейцарії. У XVIII столітті Йоганн Маркель (Johann Markel) покинув рідні місця в околицях Оффенбурга у нинішній німецькій федеральній землі Баден-Вюртемберг і подався до Пенсильванії. 1809 року народився Конрад Маркель (Conrad Markel), який пізніше одружився з Катеріною Говіс (Catherine Hovis). Предки Катеріни по батьківській лінії жили у Пруссії, а по материнській — у Швейцарії. За даними американського дослідника Гері Бойда Робертса, Меган є прямим нащадком короля Англії Едуарда III — сина короля Едуарда II з династії Плантагенетів і Ізабелли Французької, дочки короля Франції Філіпа IV Красивого з династії Капетингів, прямого нащадка короля Франції Генріха I і королеви Франції Анни Ярославни (Anna de Kyiv), доньки великого князя київського Ярослава Мудрого. Гаррі і Меган родичі в 17-му поколінні. Установлений спільний предок пари — високий шериф графства Дарем Ральф Боуз, який жив у XV ст.: нащадок його онуки 1632 р. переїхав до Америки, де став засновником колонії Нантакета, а нащадки онука поєдналися з графами Стратмора і Кінгхорна — одними з предків королеви Єлизавети II.

Меган Маркл закінчила Північно-Західний університет. У 2002 році дебютувала в серіалі «Загальна лікарня» і кілька наступних років одночасно працювала фотомоделлю й акторкою, з'являючись в основному в епізодах таких серіалів як «CSI: Місце злочину Нью-Йорк», «90210: Нове покоління», «Межа» та «Касл». Найвідоміша завдяки ролі Рейчел Зейн в телесеріалі «Форс-мажори», де знімалася з 2011 року. На великому екрані з'явилася у фільмах «Пам'ятай мене» і «Нестерпні боси».

Окрім кар'єри в кіно, Маркл багато часу приділяє благодійності. Вона є міжнародною представницею фонду World Vision Canada і в рамках його кампанії боротьби за доступність чистої води відвідувала Руанду. Літала в Афганістан, щоб підтримати американських військових. У 2014 році акторка брала участь в кампанії ООН за гендерну рівність. Крім того, в січні 2017 року літала до Індії, щоб поспілкуватися з дівчатками і жінками на тему стигматизації менструацій.

З 2011 по 2013 рік була одружена з маловідомим кінорежисером і продюсером Тревором Енгельсоном.

8 листопада 2016 року стало відомо, що Маркл протягом декількох місяців зустрічається з принцом Гаррі. 27 листопада 2017 року оголошено про їхні заручини. 6 березня 2018 року у каплиці Сент-Джеймського палацу Меган Маркл пройшла обряд хрещення та конфірмації, який провів архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі. Весілля відбулося 19 травня 2018 року в каплиці Святого Георгія у Віндзорському замку. 9 січня 2020 року герцог і герцогиня Сассекські зробили офіційну заяву, в якій повідомили про свій намір скласти з себе повноваження членів королівської сім'ї і стати фінансово незалежними від палацу.
Ім’я:
19 червня 2021
Ваш коментар