Ієн МакКеллен


Ian McKellen
Дата народження:
25 травня 1939

Рейтинг персони

9.6 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 8

Біографія

Британський актор театру і кіно.

Маккеллен народився в Бернлі, графства Ланкашир, Великобританія, хоча він провів більшу частину своєї молодості в Вігані. Друга світова війна, що почалася незабаром після його народження, зробила на нього великий вплив. У відповідь на питання в інтерв'ю, коли репортер зазначив, що він здається дуже спокійним після 11 вересня, він сказав: «Ну, дорогий, ви забуваєте - я спав під сталевою плитою, коли мені не було й чотирьох років» (мається на увазі металевий столик, під яким спав Маккеллен в період німецьких бомбардувань півночі Великобританії). Батько Маккеллена, Денис Мюррей Маккеллен, інженер-будівельник, був непосвяченим проповідником, і обидва його дідуся теж були проповідниками. Під час народження Іена у його батьків вже була п'ятирічна дочка, Жан. Його домашня обстановка була рішуче християнської, але не ортодоксальної.

Навчався в школі Болтона для хлопчиків, де брав участь в аматорських шкільних театральних постановках, і до сих пір підтримує її, регулярно спілкуючись з учнями. Акторська кар'єра Маккеллена почалася в театрі Bolton Little Theatre, покровителем якого він зараз є. Раннє захоплення театром було наслідком відвідування вистави «Пітер Пен» з батьками в Manchester Opera House, коли йому було три роки. Він виграв стипендію в коледжі St Catharine's College, коли йому було 18, де він був продюсером номер для Дерека Джейкоби. Він і його перший серйозний партнер, Брайан Тейлор, учитель історії з Болтона, почали свої відносини в 1964 році. Ці відносини тривали протягом восьми років і закінчилися в 1972 році. Вони жили в Лондоні, де Маккеллен продовжував свою кар'єру в якості актора. Вже більше десяти років він жив в 5-поверховому вікторіанському будинку в Нарроу-стріт, Лаймхаус. У 1978 році він познайомився зі своїм другим партнером, Шоном Матіасом, на Единбурзькому фестивалі. За словами Матіаса, десятирічний роман був бурхливим, з конфліктами через успіху Маккеллена в порівнянні з дещо менш успішним Матіасом.

У 1988 році вперше публічно заявив про свою гомосексуальність під час інтерв'ю радіостанції Бі-Бі-Сі. У 1990 році став одним з перших відкритих геїв, удостоєних лицарського титул. Є активістом британського руху за права сексуальних і гендерних меншин.

Маккеллен почав зніматися в кіно ще в 70-х роках, проте найбільша популярність і визнання до нього прийшло тільки в 90-х роках виконанням ролей в голлівудських блокбастерах. У 1993 році він з'явився в телевізійному фільмі «Тривала музика», за який актор вперше висувався на «Еммі». У 1996 році він зіграв імператора Миколи II у фільмі «Распутін», яка принесла йому премію «Золотий глобус». За роль у фільмі «Боги і монстри» висувався на премію «Оскар» і «Золотий глобус» як кращий актор. У 2000 році актор постав в образі суперлиходія Магнето в екранізаціях коміксів «Люди Ікс» та його продовженнях. Під час зйомок фільму актор погодився зніматися в картині Пітера Джексона «Володар кілець: Братство кільця», де він постав в образі чарівника Гендальфа. За роль актор отримав премію Гільдії кіноакторів США, а також висувався на премію «Оскар» і BAFTA. Маккеллен також зіграв Гендальфа в двох сиквелах фільму, а також повторно зіграв цю роль в трилогії «Хоббіт».Постери
Ім’я:
03 серпня 2021
Ваш коментар
Svarbald
Svarbald (Киев) 27 грудня 2013 19:59
0

а еще он играл во всех Властелинах и с 3 по последний в Гарри Поттере волшебника Дамблдора. Как по мне, Дамблдор получился так себе, но зато Гэндальф шикарен!
.