Алан Мур


Alan Moore
Дата народження:
18 листопада 1953

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Англійський сценарист, письменник коміксів. 

Алан Мур без перебільшення, культова фігура в індустрії коміксів. Народився Алан Мур в англійському місті Нортхемптон. Мур був відрахований з вищої консервативної школи. До 1971 року, без освіти, він не міг знайти роботу. В цей час Алан Мур працював над журналом Embryo, який він видавав разом зі своїми друзями. Тодіж він вступає в Нортхемптонську Лабораторію Мистецтв. 

У 1979 році, він почав роботу в музичному тижневику Sounds. В ньому він пише детективну історію "Roscoe Moscow", під псевдонімом Курт Вайл. Ранні роботи Мура друкувалися в "Doctor Who Weekly" і популярному sci-fi виданні "2000 AD". Там він створив декілька популярних серій: "The Ballad of Halo Jones", "Skizz", "D.R. & Quinch". Потім Алан Мур працював в журналі Warrior. В ньому він почав дві вельми значимі серії: "Marvelman" і "V For Vendetta" (V — означає вендета). 

Якщо "Marvelman" був  звичайною супергероїчною серією, то "V For Vendetta" мала набагато глибший підтекст. Дія цієї історії відбувалася в альтернативній реальності, в якій переміг фашизм. В цьому світі з'являється самотній герой (месник, терорист) в масці що оголошує війну режиму. Ця історія була нагороджена премією "British Eagle Awards" в номінації - кращий сценарій комікса. 

У 2005 році "V For Vendetta" була екранізована при безпосередній участі братів Вачовські. Алан Мур досить жорстко висловився у бік творців фільму, які, із його точки зору, так спотворили комікс, що він побажав видалити своє ім'я з титрів. 

У 1986 році Алан Мур пише при видавництві DC Comics графічну новелу "Watchmen" (Стражі, Охоронці), яка змінила обличчя коміксів і є загальновизнаним шедевром. "Watchmen" удостоївся безлічі різних винагород, у тому числі і вельми шанованованої в літературних кругах премії - Hugo Award. У 2009 році на екрани повинна вийти екранізація комікса "Watchmen". 

В кінці 80-х Алан Мур залишає видавництво DC і вирушає з великого ринку коміксів на користь незалежних видавців. У 1988, Мур відкриває своє власне видавництво - Mad Love Publishing. 

В даний момент Мур володіє своїм власним видавництвом America''s Best Comics (ABC), в якому він видає свої серії: The League of Extraordinary Gentlemen (Ліга видатних джентльменів ), Promethea, Tom Strong, Tom Strong''s Terrific Tales, Tomorrow Stories, Тор Ten.
Ім’я:
20 червня 2021
Ваш коментар