Леслі Нільсен


Leslie Nielsen
Дата народження:
11 лютого 1926
Дата смерті:
28 жовтня 2010

Рейтинг персони

9 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

 Канадський і американський актор.

Біографія.

Леслі Вільям Нільсен народився 11 лютого 1926 року в канадському місті Реджайна. Його мати, Мейбл Елізабет (уроджена Девіс), емігрувала з Великобританії в Канаду, де познайомилася з його майбутнім батьком - данцем Інгвард Еверсеном Нільсеном - констеблем Королівської канадської кінної поліції. Він був молодшим дитиною в родині; його старший брат - Ерік Нільсен (1924-2008) в 1980-і роки займав пости віце-прем'єр-міністра і міністра оборони Канади. Його дядько (єдиноутробний брат його батька) - Джин Хершолта - також відомий кіноактор, володар двох почесних премій «Оскар». Незабаром сім'я переїхала в місто Едмонтон, де хлопчики відвідували школу. Під час Другої світової війни Леслі Нільсен його взяли до Королівських військово-повітряні сили Канади, де пройшов необхідну підготовку, але так і не був відправлений у місця військових дій через юного віку і поганого слуху. Після закінчення несення служби Нільсен працював диктором на місцевому канадському радіо. Леслі Нільсен був одружений чотири рази. В останній раз він одружився в 2001 році, коли узаконив тривали з 1983 року відносини з Барбарою Ерл. У нього є дві дочки від другого шлюбу.

Леслі Нільсен помер 28 листопада 2010 року у сні в лікарні, розташованої неподалік від свого будинку в місті Форт-Лодердейл (штат Флорида) від наслідків пневмонії. Його сім'я і друзі були біля нього до моменту смерті. 7 грудня 2010 року відбулися приватні похорон Леслі Нільсена в місті Форт-Лодердейл, штат Флорида, де були присутні тільки близькі родичі і друзі актора.

 Акторська кар'єра.

Леслі Нільсен говорив, що зобов'язаний своїми акторськими здібностями суворому батькові, якому він часто брехав, щоб уникнути покарання. Вирішивши присвятити себе акторського ремесла, Нільсен переїхав до Нью-Йорк. У 1949 році, після навчання в нью-йоркській театральній школі (він навчався у таких знаменитих майстрів, як Сенфорд Мейснер і Марта Грехем) - разом з другом, також майбутньою зіркою, Чарлтон Хестон він отримав свою першу телевізійну роль в «Battleship Bismarck». Протягом декількох років Леслі Нільсен грав в різних телевізійних драмах, включаючи «Tales from Tomorrow» (1951). За визнанням самого актора, він сам не пам'ятає, в скількох епізодах різних телесеріалів він брав участь - то чи в тисячі, то чи в півтора тисячах. В середині п'ятдесятих Леслі Нільсен перебрався до Голлівуду, де вперше знявся в кіно. «Викуп» і «Заборонена планета» (1956) Фреда Уилкокса - перші картини Нільсена. «Заборонена планета», в якій він зіграв головну роль - героїчного капітана Адамса - командира космічного корабля, став культовим і на десятиліття визначив основні шляхи розвитку космічної фантастики. Він приніс Нільсеном першу популярність в США. Однак, пов'язаний контрактом з MGM, в 1950-1960-і роки в кіно актор отримував, в основному, незначні ролі, більше знімаючись для телебачення, в тому числі в культових серіалах «Альфред Хічкок представляє», «Діснейленд», «Димок із стовбура »,« сиром'ятної батіг »,« Недоторканні »і ін. Щодо MGM Нільсен говорив, що ця кінокомпанія як« Салон Тіффані, в якому забули, навіщо їм срібло », маючи на увазі, що багато талановитих і перспективні актори, в тому числі він сам, не отримували належної уваги і застосування, вимушені грати численні второплан ові ролі без права вибору. За цей період Леслі Нільсен знявся майже в 20 фільмах, включаючи щодо відомі «Харлоу» (1965), «Житель рівнин» (1966), «Пастух» (1958), «Красунчик Жест» (1966), поступово набувши статусу міцного професіонала для різнопланових ролей в жанрових фільмах.

70-е Нільсен працює, в основному, на телебаченні, знімаючись в епізодах таких знаменитих серіалів, як «Чортова служба в госпіталі МЕШ», «Коломбо», «Вулиці Сан-Франциско», «Кунг-фу», «Острів фантазій», граючи, в основному, негативні ролі харизматичних шпигунів, військових і політиків. Єдина вилазка в «велике кіно» в цей період - епохальний фільм-катастрофа Рональда Німа «Пригоди Посейдона» (1972), що став великим хітом. Нільсен і тут зіграв роль другого плану - капітана терпить лихо лайнера. У той же час він грав головні ролі у фільмах категорії Б, яскравими прикладами яких стали: «Генерал» (1976), «День тварин» (1977) і «Амстердамська вбивство» (1977).

На початку вісімдесятих Леслі Нільсен не без допомоги комедиографов братів Цукер і Джима Абрахамс несподівано і кардинально змінює своє амплуа. На зміну серйозному флегматичній герою приходить маска невгамовного і тупуватого плейбоя пенсійного віку, створена на противагу тим ролям, які Нільсен грав в молодості - пародія на нескінченних детективів, шпигунів, поліцейських інспекторів, вояк, політиків, космонавтів і ковбоїв. Поворотною точкою була вдала пародійна комедія «Аероплан!» (1980). До Нільсеном поступово приходить справжня слава. У 1982 році Леслі Нільсен грає головну роль в «Поліцейському загоні!», Граючи патріотичного і непрохідною тупого детектива Френка Дребіна. Персонаж отримав свій розвиток в комедії «Голий пістолет» (1988) під режисурою знаменитої трійці Цукер-Абрахамс-Цукер. Фільм став великим хітом, а Леслі Нільсен - відомим у всьому світі. Далі були два вдалих продовження фільму - «Голий пістолет 2½: Запах страху» (1991), «Голий пістолет 33 ⅓: Останній випад» (1994). Леслі Нільсен говорив, що робота з Цукерами і Джимом Абрахамс для нього була великою удачею.

 Далі були інші в різному ступені вдалі комедійні фільми, серед яких «Той, що виганяє заново» (1990) «Незламний шпигун» (1996), «Містер Магу» (1997), «Без вини винуватий» (1998), «Шостий елемент» (2000) , «Дракула: Мертвий і задоволений» (1995) Мела Брукса, «Дуже страшне кіно 3» (2003), «Дуже страшне кіно-4» (2006), де актор культивує полюбився глядачам пародійний образ, схожий з образом Дребіна. Паралельно з цим він бере участь в сімейних фільмах, на ролі в яких погоджувався, за його словами, тому що дуже любив возитися з дітьми. Найбільш успішні з цих стрічок: «Все, що я хочу на Різдво» (1991), «Візьми дитину напрокат» (1995), «Сімейний план» (1997), «Канікули Санта Клауса» (2000). Одночасно з цим Леслі Нільсен повернувся на телебачення, знімаючись в різних телешоу і серіалах, які мали великий успіх, серед яких особливо велику популярність здобув серіал «Докторологія». Незважаючи на вік і проблеми зі здоров'ям, актор продовжував багато зніматися і в останні роки свого життя.Постери
Ім’я:
20 червня 2021
Ваш коментар
Гость
Гость 19 жовтня 2012 05:03
0
нпвв
.