Ніл Найтінгейл


Neil Nightingale

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Ніл Найтінгейл - британський режисер і продюсер. Ніл є креативним директором «BBC Earth» бренду BBC Worldwide контенту історії та природознавства. Він веде активну розробку нових форм подачі інформаційного контенту - художніх фільмів, інтерактивних і цифрових проектів на величезних екранах.

Найтінгейл навчався в Оксфордському університеті і отримав диплом за спеціальністю зоології. Після закінчення навчання Ніл працював як фрілансер-журналіст в міжнародному науковому журналі «New Scientist». У 1983 році він приєднався до команди ВВС, де працював в якості наукового асистента і помічника режисера в різних телевізійних проектах - науково-освітніх передачах, регіональних програмах і новинах.

Його першим досвідом у створенні історичних передач і програм з тематикою природознавства була в «Wildlife on One». Пізніше Ніл був запрошений взяти участь у створенні серій наукових документальних програм, що розповідають про рослини і скам'янілості «The Private Life of Plants» і «Lost Worlds, Vanished Lives», в яких він співпрацював зі старожилом телекомпанії Девідом Аттенборо.

У 1995 році Ніл працював як редактор у «The Natural World» - історичних серій про світ флагманської природи. Робота під його керівництвом принесла творцям нагороди на найбільших тематичних кінофестивалях, а також удостоїлася призу «Royal Television Society award» за кращий документальний проект.

В якості виконавчого продюсера Найтінгейл працював над п'ятьма епізодами про дику природу проекту «BBC One's Wildlife Specials». В тій же ролі брав участь у створенні програм про світ дикої Африки і Даун Андер. У 2003 році Найтінгейл зайняв пост глави найбільшого відділу ВВС «Natural History Unit», на якому пробув 6 років (до червня 2009). У цей період Ніл став куратором найбільших проектів «Planet Earth» (2006), «Wild China» (2008), «Springwatch» (2005) та багатьох інших, а його проекти «Deep Blue» і «Earth» надалі стали спін-оффом до телевізійних серіалів. Документальні фільми, випущені під його керівництвом, вважаються найуспішнішими британськими проектами в світі. Після 6 років активної роботи Найтінгейл подав у відставку, повернувшись до створення телепередач. А на його місце був призначений Ендрю Джексон.

У 2013 році Ніл Найтінгейл приєднався до створення сімейного анімаційного фільму «Прогулянки з динозаврами». Разом з режисером Беррі Куком вони створили справжній світ, в який занурюються глядачі на півтори години. За рахунок технології 3-D кіно і інноваційної технології CGI, не встаючи з затишних крісел кінотеатрів, глядачі можуть потрапити в зовсім іншу реальність, побачити справжніх динозаврів і перейнятися історією головного героя - маленького динозаврика Патчі.

Крім творчої діяльності, Ніл є засновником і віце-головою благодійного фонду Дикої природи ВВС, метою якого є збереження вимираючих видів тварин. Протягом 4 років Найтінгейл був попечителем благодійної організації Wildscreen, яка організувала однойменний кінофестиваль в Брістолі.
Ім’я:
17 червня 2021
Ваш коментар