Чак Паланік


Chuck Palahniuk
Дата народження:
21 лютого 1962

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Американський письменник і журналіст. 

Народився в Паско, штат Вашингтон, США. 

У 1986 закінчив факультет журналістики Орегонського університету в США. Під час навчання в коледжі працював стажером на "National Public Radio’s KLCC" в Юджин, штат Орегон. Незабаром він переїхав до Портленда, де деякий час писав для місцевої газети. Почав працювати на компанію "Фрейджліннер" механіком по дизелям, він також писав учбовий посібник по ремонту вантажівок. Бажаючи робити в своєму житті більше, ніж просто роботу, Паланік працював волонтером в притулку для бездомних. Після цього деякий час працював волонтером в хоспісі. Він займався перевезенням невиліковно хворих людей на зустрічі "груп підтримки". 

Паланік почав свою письменницьку кар'єру в тридцятирічному віці.  Його перша книга "Insomnia: If You Lived Here, You’d Ве Home Already" так і не була опублікована, у зв'язку з тим, що Поланік розчарувався в сюжеті. 

Найбільш відомий, як автор книги "Бійцівський клуб", за якою в 1999 був поставлений одноіменний фільм. "Бійцівський клуб" писався у вільний від роботи в "Фрейджліннер" час. Спочатку він був опублікований у вигляді короткої розповіді в збірці "Pursuit of Hapiness". Потім Паланік розвернув його в повноцінну новелу. Всупереч очікуванням, видавець захотів його опублікувати. Перше видання книги було досить успішним, вона отримала позитивні відгуки і декілька винагород. Голлівуд проявив інтерес до неї. У 1999 році Девід Фінчер зняв фільм. Культовий статус прийшов до нього після виходу на DVD. 

У 2001 Паланік написав "Задуху", що стала бестселером номер один згідно з рейтингом "New York Times". В 2005 році у Паланіка вийшли дві нові книги — "Щоденник"  і "Примари".
Ім’я:
28 липня 2021
Ваш коментар