Розі Перес


Rosie Perez
Дата народження:
06 вересня 1964

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Американська актриса, танцівниця, хореограф, режисер і громадський діяч.

Розі Перес народилася в Брукліні в сім'ї вихідців з Пуерто-Ріко. Її батько - Ісмаель Серрано - був моряком в торговельному флоті, а мати - Лідія Перес (уроджена Фонтанес) - співачкою. Велика частина її дитячих років пройшла в прийомних сім'ях. Після закінчення школи Сrover Cleveland High School в Квінсі, Рози вступила до коледжу Los Angeles City College в Лос-Анджелесі.

Акторська кар'єра.

Розі Перес розпочала свою кар'єру в кінці 1980-х років. Вона була танцівницею в мюзик-холі Soul Train, хореографом і танцівницею в відеокліпах Джанет Джексон, Боббі Брауна, Дайани Росс, LL Cool J і The Boys (англ.). Рози також була хореографом танцювальної групи Fly Girls, що виступала в телешоу In Living Color (англ.). У 1988 році режисер Спайк Лі запросив її зіграти велику роль в своєму фільмі «Роби як треба!». Її успішний дебют на Бродвеї відбувся в постановці п'єси Терренса Макноллі (англ.) Frankie and Johnny in the Clair de Lune. У 1992 році Розі зіграла одну з головних ролей в комедії «Білі люди не вміють стрибати» з Уеслі Снайпсом і Вуді Харрельсон.

За роль у фільмі Пітера Уіра «Безстрашний» (1993) Розі Перес була номінована на кінопремію «Оскар» за кращу жіночу роль другого плану. У 1997 році вона зіграла в суперечливому фільмі «Пердіта Дуранго», з якого для прокату в США були вирізані багато сцен надмірного насильства, сексу і оголеної натури, але збереглися в версіях, випущених для інших країн.

Розі Перес знялася в багатьох інших фільмах і серіалах, з яких можна виділити «Помадні джунглі» (2008-2009), «Ананасовий експрес» (2008) і «Закон і порядок: Спеціальний корпус» (2009), під час зйомок в якому перенесла серйозну травму, а також озвучувала мультфільми.

Громадська діяльність.

Розі Перес завжди була активним громадським діячем. Вона активно виступає за права пуерторіканців. Її діяльність показана в документальному фільмі «Yo Soy Boricua! Pa 'Que Tú Lo Sepas! (I'm Puerto Rican, Just So You Know!) ». Вона також знялася в іспанському фільмі в рамках компанії по боротьбі зі СНІДом «Join the Fight». Президент США Барак Обама призначив її до президентського консультативну раду з проблем ВІЛ / СНІДу, Розі Перес була приведена до присяги 2 лютого 2010 року. 6 січня 2000 року вона була заарештована за порушення громадського порядку в Манхеттені після мітингу протесту проти ВМС США, бомбардували Вьекес, невеликий острів біля берегів Пуерто-Ріко.Постери
Ім’я:
30 липня 2021
Ваш коментар