Дональд Петрі


Donald Petrie
Дата народження:
02 квітня 1954

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Американський кіноактор і кінорежисер.

Дональд Петрі - виходець із багатодітної династії Петрі. Його батько, Деніел Петрі (1920-2004) - відомий режисер, який зняв понад 50 картин, серед яких «Банда шести», «Кокон-2 (Повернення)», «Лессі». Номінант Золотої пальмової гілки і володар Призу Гарі Купера на Каннському кінофестивалі 1961 за фільм «Ізюм на сонце». Мати - телепродюсер Дороті Дж. Петрі, працювала над створенням телевізійних постановок «Ліцензія на вбивство», «Тисяча героїв», «Пісня жайворонка», на жаль, мало відомих російському глядачеві. Старший брат Дональда, Деніел Петрі (мл.), Відомий як сценарист гучної трилогії «Поліцейський з Беверлі-Хіллз», а також як сценарист і продюсер комедійного бойовика «Тернер і Гуч». Сестра Джун виступала як співпродюсер фільмів «Пісня жайворонка» і «Викрадачі». Сестра Мері знімалася в епізодичних ролях в таких фільмах як «Бетсі», «Крихітка М», «Прихований ворог».

Сам Дональд почав свою кар'єру в 18 років з епізодичних ролей у різних серіалах і телевізійних фільмах. Його першою роллю вважається роль Піта в телесеріалі One Day at a Time. За наполяганням батька, Дональд надходить в Американський кіноінститут і з непоганими результатами закінчує його. Дипломна робота Петрі - короткометражна стрічка «Експерт» - удостоюється спеціального призу.

У 80-ті роки Дональд Петрі багато і успішно знімає в якості режисера. Він ставить епізоди рейтингових серіалів. Деякий час працює в команді Стівена Спілберга, знімаючи епізод Mr. Magic для знаменитого фантастичного серіалу «Дивовижні історії». Найбільшу популярність йому приносять фільми «Зрівнювач» і «Закон Лос-Анджелеса». Двічі режисер номінується на премію Еммі, але удача обходить його стороною. У 1988 році він вирішує звернутися до «великого» кінематографа і знімає романтичну комедію «Містична піца» (в деяких джерелах «Фантастична піца»). Одну з головних ролей у фільмі отримує в той час мало кому відома Джулія Робертс, якій довелося спеціально перефарбуватися в рудий колір, що в подальшому стало частиною її іміджу. «Містична піца» стала початком великої кар'єри актриси, а також принесла популярність Дональду Петрі як комедійного кінорежисерові. На Independent Spirit Adwards в 1989 році Петрі отримує приз «Кращий кінодебют».

Потім послідували менш вдалі картини «Випадкові потрясіння», «Тернер і Гуч», «Старі буркотун». Глядачі з цікавістю зустрічали нові роботи Петрі, але кінокритики відгукувалися про них прохолодно. Навіть «Богатенький Річі» з Маколея Калкіна на піку його популярності і «Компаньон» з Вупі Голдберг і Тімом Делі не принесли режисерові престижних кінонагород. На деякий час Дональд Петрі повертається на телебачення, де продовжує знімати серіали. Лише в 1999 році режисер робить нову спробу закріпитися в кіноіндустрії, знявши стрічку «Мій улюблений марсіанин», яка також не принесла великих касових зборів.

Справжнім проривом став фільм «Міс Конгеніальність» (2000 рік) з Сандрою Буллок в головній ролі. Фільм з бюджетом в 45 млн доларів приніс творцям 100 млн вже на четвертому тижні прокату. Це був справжній тріумф. На хвилі успіху Петрі знімає в 2003 році «Як позбутися хлопця за 10 днів» з Кейт Хадсон і Меттью Макконахі. Режисер знаходить свій жанр - романтичні «жіночі» комедії (фільми, які користуються найбільшою популярністю у жіночої аудиторії). Не зраджуючи собі, він продовжує працювати в цьому напрямку, знявши «Поцілунок на удачу» в 2006 році і «Моє життя в руїнах» (2009 рік).
Ім’я:
01 серпня 2021
Ваш коментар