Джон Радель


John Radel
Дата народження:
26 квітня 1971

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Оператор Джон Радель народився 26 квітня 1971 року в Австралії в місті Тувумба, в Квінсленді. Здобув освіту в Квінслендському Коледжі мистецтв, де 3 роки вивчав кіномайстерність. Після закінчення навчання займався проектними роботами: знімав відеокліпи для музичних груп на студії Sony Music, брав участь у створенні рекламних роликів. Отримавши визнання і кілька нагород за свою роботу, Джон взявся за роботу над художніми фільмами, включаючи фільм «Королева проклятих». Радель продовжив спеціалізуватися в Австралійської школі Радіо і Телебачення. У той час він практикувався на 20-ти продакшнах. Джона завжди привертав європейський і азіатський кінематограф. Це захоплення і підштовхнуло оператора виїхати до Будапешта, щоб взяти майстер-класи у місцевих операторів, серед яких виявилися Ласло Ковач («Безтурботний їздець», «Нью-Йорк-Нью-Йорк») і Вільмош Жигмонд («Мисливець на оленів», «Близькі контакти третього ступеня »). Після Будапешта його подорожі продовжилися в Азії. Протягом 5 років оператор жив і працював на студіях в Індонезії, Філіппінах, Сінгапурі, Гонконзі та Таїланді, де практикував зйомки рекламних роликів, документальних і художніх картин.

Подорожуючи країнами Азії, Австаліі і США Радель брав участь у міжнародних проектах. Як оператор він працював над фантастичним трилером спільного виробництва Індонезії та США «Філософи: Урок виживання» (2013) режисера Джона Халдса. В Австралії зняв військовий фільм «In Our Name» Крістофера Тюкфілда (2007), документальну стрічку «Нерозгадана Флоренція: Безліч життів Флоненс Бродхерст» (2006) Джилліана Армстронга, яка вперше демонструвалася на кінофестивалі Санденс у 2006 році, короткометражну драму «Середина» (2005 ) зрежесовану Наталі Сазерленд, серіал «Хірург» (2005). В Індонезії трудився над кінофільмом «Підземелля мертвих» (2012) режисера Стівена Шейла.

Крім операторської роботи, Джон випробував себе в якості режисера і сценариста. У Сінгапурі він створив авторський фільм-історію азіатської любові «Танець дракона». Тут він виступив відразу в трьох іпостасях: оператора, сценариста і режисера (спільно з Максом Менніксом). Кінострічка сповнена всім спектром людських почуттів: пристрасть, кохання, ненависть, співчуття. Такий фонтан вражень не залишив байдужими ні глядацьку аудиторію ні суворих критиків, які визнали дебютну роботу Раделя-режисера на різних міжнародних кінофестивалях. У 2009 році на міжнародному фестивалі West Hollywood в США «Танець дракона» отримав одразу 10 нагород, включаючи звання кращого фільму і приз за кращу операторську роботу.

Операторський талант Раделя оцінили кінематографісти різних країн. Австралійське кінематографічна спільнота дала оператору 6 нагород у 2003 році, також він був удостоєний вищих нагород за професійну майстерність на кінофестивалі в Каліфорнії. Фільми, в яких брав участь Джон демонструвалися на Каннському кінофестивалі, польського Camerimage, на фестивалі кінематографу в Шанхаї.
Ім’я:
20 червня 2021
Ваш коментар