А.Р. Рахман


A.R. Rahman
Дата народження:
06 січня 1966

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Індійський композитор. 

А.Р. Рахман народився в Мадрасі, Індія. Його батько Р.К. Сакхар був аранжировщиком і диригентом, працюючи для кіноіндустрії. Рахман взявся за вивчення фортепіано у віці чотирьох років. У віці одинадцяти років Рахман приєднується до колективу "Illaiyaraja", в якому йому відводилася роль клавішника. Пізніше Рахман грав в оркестрах "M.S.Vishwanathan" і "Ramesh Naidu". Ці виступи допомогли йому заробити грошей на навчання в престижному коледжі "Trinity College of Music" в Оксфордському університеті. 

Закінчивши навчання, Рахман продовжив заробляти досвід, граючи в складах різних рок-груп, серед яких були "Roots", "Magic" і "Nemesis Avenue". Рахман так само писав музику для рекламних роликів. У рекламі Рахман провів п'ять років своєї кар'єри, записавши музику для більш ніж 300 рекламних роликів, і досяг значного успіху, отримуючи замовлення від відомих торгівельних марок. 

У 1989 році Рахман створює свою власну студію звукозапису "Panchathan Record Inn", котра розташувалася біля його будинку, де починає свої музичні експерименти. Згодом розвиток студії привів до того, що вона перетворилася на найкрупнішу і добре обладнану студію в Індії. Рахман також приступив до створення своєї колекції семплів, зібравши одну з найбільш всеосяжних звукових бібліотек в Азії. Пізніше він випустив свій перший альбом "Deen Isai Malai", що складався з релігійних мусульманських пісень. 

Через деякий час Рахман продовжив шлях свого батька, приступивши до роботи для кіноіндустрії. Першою його роботою для кіно став фільм "Roja", який згодом отримав всілякі музичні винагороди. Після п'яти років з моменту цього успіху Рахман написав музику для багатьох Індійських блокбастерів, включаючи "Roja", "Pudhiya Mugam", "Gentleman", "Kizhaku Seemaiyilae", "Duet" і ін. За саундтрек до кінофільму "Bombay" Рахман був проголошений "Королем індійської поп-музики". За трирічний період було продано понад сорок мільйонів копій альбому. При запису саундтрека Рахман вперше повністю розкрив свій вокальний талант. 

У 1996 році Рахман вирушає до Бомбея на церемонію "Screen Awards ceremony", де зустрічає свого друга дитинства Д. Бхарата, разом з яким вони вирішили записати альбом до святкування п'ятдесятиліття Індійської незалежності в 1997 році. У 1997 році звукозаписний гігант "Sony Music" вирішує розширити індійський музичний ринок. Це був крок на підтримку індійських артистів: дати їм можливість заявити про себе на весь світ. І першим індійським музикантом, що отримав контракт на випуск трьох альбомів, став А.Р. Рахман

Першим релізом Рахмана на "Sony Music" став альбом "Vandemataram", який був присвячений його батьківщині. Альбом був випущений одночасно в 28 країнах світу в серпні 1997 року. Альбом приніс колосальний успіх і був розпроданий тиражем понад мільйон копій лише в рідній Індії.
Ім’я:
12 червня 2021
Ваш коментар