Джоанн Роулінг


Joanne Rowling
Дата народження:
31 липня 1965
Посилання:
Офіційний сайт

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Британська письменниця.

Повне ім'я - Джоанн Кетлін Роулінг. Світову популярність Джоанн  приніс роман про пригоди Гаррі Поттера.

У шість років вигадала свою першу казку - про хворого кролика і його друзів. Дівчинка подавала надії, але до тридцяти років за її плечима були лише: - два незакінченних романи, які Джоанн визнала невдалими і спалила, навчання в Ексетерському університеті по нелюбій спеціальності "Французька мова і література" - невдалий шлюб з португальським журналістом і народження дочки, крихітна квартирка в Едінбургу і посібник з безробіття.

Написавши першу книгу про Гаррі Поттера, їй вдалося отримати грант Шотландської ради з мистецтва на закінчення роману, який тепер називався "Гаррі Поттер і філософський камінь". Пристроїти рукопис виявилося непросто. Видавництва відкидали "казку сентиментальної домогосподарки", але, нарешті, за смішні гроші, 4000 доларів, її видали невеликим тиражем в "Блумсберрі". Несподівано книга попала в список бестселерів. Її популярність почала зростати в геометричній прогресії.

У тому ж 1997 року права на публікацію купили в США, і з тих пір роман Джоанн Кетлін Роулінг незмінно займає перші рядки в книжковому рейтингу "Нью-Йорк Таймс". У 1998 р. виходить друга частина серії - "Гаррі Поттер і таємна кімната", а в 1999-м - "Гаррі Поттер і в'язень Азкабана". Напередодні 8 липня 2000 р., коли в продаж повинна була поступити очікувана четверта частина, фанати Поттера обложили книжкові лавки. Деякі торговці, побоюючись погрому, вважали за краще відкрити двері мало не опівночі. "Гаррі Поттер" перекладений більш ніж на 30 мов, у тому числі тайський і зулуський. Загальний тираж видань перевалив за 35 мільйонів, Роулінг стала самим високооплачуваним після Стівена Кінга письменником у світі.

Британська книжкова академія назвала її автором року, принц Чарльз вручив Джоанн Орден Британської імперії за видатний вклад в дитячу літературу. Американська компанія "Уорнер Бразерс" запустила у виробництво кіноверсію роману.
Ім’я:
27 липня 2021
Ваш коментар