Джейн Расселл


Russell Jane
Дата народження:
21 червня 1921
Дата смерті:
28 лютого 2011

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Американська акторка, секс-символ 1940-х і початку 1950-х.

Ернестіна Джейн Джеральдін Расселл народилася в місті Беміджі в Міннесоті, вона було старшою з п'яти дітей у сім'ї старшого лейтенанта армії США Роя Вільяма Рассела і колишньої актриси Джеральдін Джекобі. Після того як її батько пішов у відставку, родина перебралася до Каліфорнії, де влаштувалася в місті Бербанк. У юності, за наполяганням матері, вона брала уроки гри на фортепіано, а також брала участь у шкільному драматичному гуртку.

Після закінчення школи Рассел мріяла піти вчитися на дизайнера, але несподівана смерть батька в 1936 році перервала її плани, і вона влаштувалася працювати секретарем, щоб допомогти матері утримувати родину. Але Джеральдін бачила свою дочку артисткою, і наполягла на тому, щоб вона продовжила і далі удосконалювати свої акторські здібності. Тоді Джейн Расселл записалася на театральні курси до режисера Макса Рейнгарта, а також пройшла навчання у Марії Успенської, після чого в 1940 році підписала семирічний контракт з ексцентричним промисловцем і авіатором, мільярдером Говардом Г'юзом.

Г'юз вважав, що Расселл зможе скласти серйозну конкуренцію визнаним секс-символам тієї епохи — Риті Гейворт і Лані Тернер. Він не помилився у своїх розрахунках. Перший вестерн за участі Расселл — «Поза законом» (1943) — був дозволений до випуску на широкий екран зі скрипом: надто вже безцеремонно камера намагалася відобразити декольте актриси. Подейкували, що для зйомок у цьому фільмі Г'юз підніс Расселл бюстгальтер власного винаходу. У наступних фільмах — таких, як мюзикл «Французька лінія» (1954) — Г'юз настільки ж наполегливо намагався підкреслити хтиві вигини тіла новоявленої голлівудської богині.

Вершиною кар'єри актриси став фільм «Джентльмени віддають перевагу блондинкам» (1953), в якій Расселл виконала роль брюнетки Дороті Шо — подруги героїні Мерилін Монро, яка стала секс-символом наступного покоління. За сюжетом, обидві дівчини займаються пошуком багатих женихів. Тим часом сама актриса, як вона розповідає в автобіографії 1985 року, мріяла про витонченіші ролі. За час роботи в кіно актрисі довелося попрацювати з такими зірками як Кларк Гейбл («Високі чоловіки»), Френком Сінатрою та Гручо Марксом («Подвійний динаміт»). Остання картина актриси, «Темніше бурштину», вийшла в 1970 році. Після цього Расселл знялася ще у двох телесеріалах — «Жовта троянда» і «Мисливець» — і остаточно пішла з кіно і телебачення в 1991 році. Після відходу з кіно в 1970-х роках, Джейн Расселл продовжила акторську кар'єру на театральній сцені, а також стала брати участь у фонді за спрощеним усиновлення дітей, бо сама зіткнулася з труднощами в цьому напрямку.

28 лютого 2011 року Джейн Расселл померла в Санта-Марії у віці 89 років від дихальної недостатності.Постери
Ім’я:
17 вересня 2021
Ваш коментар