Єва Мері Сейнт


Eva Marie Saint
Дата народження:
04 липня 1924

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Американська актриса, володарка премії «Оскар» (1955) за кращу жіночу роль другого плану, одна з восьми актрис в історії світового кінематографа, які отримали цю нагороду за дебютну роль другого плану.

Ева Марі Сейнт народилася 4 липня 1924 року в Ньюарку (штат Нью-Джерсі) в сім'ї Еви Марі і Джона Мірда Сейнта. У 1942 році вона закінчила Центральну середню школу Бетлехем, а потім вивчала акторську майстерність в Державному університеті Боулінг Грін. В кінці 1940-х років почалася її кар'єра на радіо і телебаченні. З початку 1950-х років вона вже блищала на Бродвеї і в 1953 році була удостоєна «Нагороди драматичних критиків» за свою роль в п'єсі «Поїздка в Баунтіфул», де вона грала разом з Ліліан Гіш і Джо Ван Фліт. У 1955 році вона вперше була номінована на «Еммі» за свою роль в «Телевізійному театрі», а через рік номінована повторно за роль у телевізійній версії мюзиклу «Наше місто». Її успіх і популярність на телебаченні досягли такого рівня, що юна Ева Марі Сейнт отримала прізвисько «телевізійна Хелен Хейс».

У кіно вона дебютувала в 1954 році у фільмі Еліа Казан «В порту» з Марлоном Брандо в головній ролі. Її перша роль принесла їй премію «Оскар» за «Кращу жіночу роль другого плану». Ця роль допомогла Еве Марі Сейнт отримати і інші ролі у відомих фільмах на початку її кінокар'єри, включаючи такі як «Капелюх, повна дощу» (1957) і шедевр Альфреда Хічкока «На північ через північний захід» (1959). Хоча роль у фільмі «На північ через північний захід» ще більше піднесла кар'єру актриси, вона все ж згодом відмовилася від багатьох цікавих ролей, присвятивши більшу частину свого часу чоловікові - режисерові Джеффрі Хейдану - і двом своїм дітям. Оскільки в 1970-ті роки актрисі пропонували в кіно здебільшого другорядні ролі, вона вирішила повернутися на телебачення і театральну сцену. Вона знялася в багатьох відомих телевізійних фільмах і двічі номінувалася на премію «Еммі». Лише в 1986 році вона з'явилася знову на великому екрані у фільмі «Нічого спільного».

В кінці XX століття Ева Марі Сейнт повернулася в кінематограф. Найбільш помітними стали такі її ролі, як Франка в кінодрамі «Я мріяла про Африку» (2000), міс Френні в комедії «Завдяки Вінн-Діксі» (2005) та Марта Кент у фільмі «Повернення Супермена» (2006). У 2009 році Ева Марі Сейнт з'явилася на 81-й церемонії вручення премії Американської кіноакадемії, вручивши «Оскар» Пенелопі Крус - переможниці в номінації «краща актриса другого плану».

Ева Марі Сейнт має дві зірки на Голлівудській «Алеї слави»: за внесок в кіно - на Голлівуд-бульвар, 6624, а за внесок у телебачення - на Голлівуд-бульвар, 6730.Постери
Ім’я:
01 серпня 2021
Ваш коментар