Андрій Самінін


Дата народження:
26 квітня 1974

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Андрій Миколайович Самінін - актор театру і кіно в Україні, актор дубляжу. Народився 26 квітня 1974 року. Навчався акторської спеціальності в Київському Національному Університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карповича Карпенка-Карого в майстерні М. М. Рушковського (народного артиста України), отримав диплом в 1995 році. Через два роки після закінчення ВНЗ (в 1997) стає членом акторського колективу Київського Академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра під керівництвом Едуарда Марковича Митницького. Театральним глядачам Самінін знайомий за ролями в спектаклях «Я вам потрібен, панове» за Островським, «Ідеальний чоловік» по Оскару Уайльду, «Нехай Одразу двох не любить» за твором М. Старицького «Ой, не ходи, Грицю…», «Море ... ніч ... свічки »по Й. Бар-Йозефу. Самінін був в образі Тібальта шекспірівської «Ромео і Джульєтта» в постановці А. Лісовця, Кріатіана де Невільєта в «Сірано де Бержерак» режисера Андрія Білоуса, Михайла Хрущова за чехівськиму «Лісовикові» у виставі «26 кімнат», а також Андрія Прозорова з «Три сестри». А в 2011 році Андрій Миколайович виконав роль Дон Жуана у виставі «Гості грядуть опівночі» в постановці Дмитра Богомазова.

У 2009 році разом з актором Олександром Кобзарем стали авторами спектаклю «Граємо Чонкіна» за твором В. Войновича «Життя і надзвичайні пригоди бравого солдата Івана Чонкіна». Спектакль користується популярністю на сцені Театру Драми і Комедії донині.

Початок кінокар'єри припадає на 1994 рік, коли актор з'явився в ролі фільму «Вітри» Володимира Ніколайця. Після цього відточував акторські навички в серіалах. Його можна побачити на екрані в серіалах «Небо в горошок», «Овід», «Сестри по крові», «Справа була на Кубані», «Лист очікування» і багатьох інших.

Успіх очікував актора не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Наприкінці 1990-х Самініна запросили на головну роль у військовий серіал «Як гартувалася сталь» режисера Хан Гана, зйомки якого проходили в Китаї. Українських артистів зустрічали за кордоном як справжніх героїв і тамтешні глядачі ототожнювали акторів з персонажами, ролі яких їм дісталися. Так до Андрія Самініна часто стояла багатогодинна черга фанів, які хотіли отримати довгоочікуваний автограф.

Особливий сплеск творчої кар'єри Самініна почався в середині 2000-х. Щороку він радував глядачів одразу кількома ролями. У 2010 році Андрій Самімнін з'явився в одній з головних ролей російської військової драми про війну в Афганістані «Мисливці за караванами» режисера Сергія Чекалова. У тому ж році знявся в драматичній стрічці українського режисера Івана Войтюка «Платон Ангел», де виконав роль Молодого Платона, а на знімальному майданчику працював разом з Богданом Ступкою, Іриною Дорошенко, Ольгою Лук'яненко (Атанасовою) та іншими артистами. Також в 2010-му на телеекрані стартували два серіали: «Акула» і «Брат за брата», в яких засвітився Андрій. У наступному році зіграв у двох телевізійних фільмах («Кульбаба» і «Темні води») і в спортивному фільмі Ахтема Сейтаблаєва «Чемпіони з підворіття». У 2012 році продовжує співпрацю з Сейтаблаєвим і знімається в його драмі «Хайтарма», яка зібрала нагороди на міжнародних кінофестивалях, у тому числі стала володарем премії «Ніка» та призу Міжнародного кінофестивалю «Кімера» в Термолі.

У 2013 році Самінін взяв участь ще в одному призоносному фільмі, де з'явився в ролі молодого святителя Войно в біографічній драмі про життя Святителя В. Ф. Войно-Ясенецького «Лука» режисера Олександра Пархоменко. І в тому ж році зіграв одну з ролей в українській мелодрамі Анатолія Матешко «Камінний гість». Зараз зайнятий роботою в комедії Євгена Матвієнка «Любов за контрактом» і детективному міні-серіалі «Злочин у фокусі».

Ще однією сферою творчого життя Самініна є дублювання фільмів іноземного виробництва. Його голосом говорять персонажі мультиплікаційних фільмів «Мадагаскар», «Шрек назавжди», «Кіт у чоботях», а також герої таких відомих фільмів як «Безславні виродки», «Побічний ефект», «Загін особливого призначення», «Нью-Йорк, я люблю тебе »та багатьох інших.

Андрій Самінін одружений на актрисі театру і кіно Лесі Самаєвій (відомій широкій глядацькій аудиторії з фільму «Хайтарма», серіалам «Віра. Надія. Любов», «За все тобі дякую,« Тільки кохання»), з якою часто з'являвся в головних ролях театральних вистав («Гості грядуть опівночі», «Таємниця пристрасті пекучої». Разом пара виховує доньку Машу.
Ім’я:
19 червня 2021
Ваш коментар